Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Nenoslēgtais loks. Leģionāra stāsts“

Jāņa Zemīša grāmatas atvēršana

Laikraksts Latvietis Nr. 266, 2013. g. 19. jūlijā
Apgāds „Mansards“ -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Grāmatas „Nenoslēgtais loks. Leģionāra stāsts“ vāks.

Otrdien, 9. jūlijā plkst. 18.00 Birojnīcā, Berga bazārā, Rīgā notika apgāda Mansards izdotās Jāņa Zemīša grāmatas Nenoslēgtais loks. Leģionāra stāsts atvēršana. Sarīkojumā piedalījās autora dēls Andris Zemītis un Dr. hist. Kārlis Kangeris.

Latviešu leģionā iesaukts medicīnas students stāsta par pieredzēto karā. Izgājis savai studiju ievirzei atbilstošās sanitāru apmācības, viņš tiek nosūtīts uz frontes aizmuguri Krievijā. Sākas atkāpšanās, īstenībā mukšana no krievu armijas, cauri Latvijai līdz Vācijai, kur stāstītājs – grāmatas autors – nonāk angļu karagūstekņu nometnē. Tālāk viņa ceļš ved uz Zedelgemu Beļģijā, kam seko izmitināšana nometnēs Vācijā. Karš beidzas, students atgriežas pie mācībām – gan ne vairs Latvijas Universitātē, bet Baltijas Universitātē Hamburgā, kur turpina iesāktās medicīnas studijas. Viņa profesionālās virzības loks turpinās. Stāstā daudz ikdienišķu un spilgtu karavīru un nometnes dzīves detaļu, attiecību ar kara ceļā satiktajiem cilvēkiem.

Jānis Zemītis (1921–1985) dzimis Grobiņā, skolas gaitas uzsāka Grobiņas pamatskolā, bet jau ar pirmo ģimnāzijas sagatavošanas klasi mācījās Hercoga Pētera ģimnāzijā un to beidza 1941. gada 16. jūnijā (tolaik 1. Jelgavas Valsts vidusskola). 1942. gada rudenī Jānis uzsāka medicīnas studijas Latvijas Universitātē Rīgā, taču studijas bija jāpārtrauc, jo abus ar brāli Valentīnu iesauca leģionā. 1947. gada februārī Jānis Zemītis atsāka medicīnas studijas Hamburgā nodibinātajā Baltijas Universitātē, tur iepazinās ar studiju biedreni zemgalieti Annu Lāci. Abi izveidoja ģimeni, kurā piedzima divi bērni – Andris un Baiba.

Jānis nepabeidza medicīnas studijas Baltijas Universitātē, jo 1949. gada rudenī tā izbeidza savu darbību. Viņš uzsāka maizes darbu Pfalcas novada Kaizerslauternes pilsētā Vācijas dienvidrietumos, strādājot par sanitāru amerikāņu armijas darba vienībā. Savas medicīnas studijas Anna un Jānis vēlāk turpināja Bonnā un pabeidza 1959. gadā. Viņi palika dzīvot Vācijā un strādāja par ārstiem.

Apgāda „Mansards“ informācija medijiemAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com