Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Senioru basketbols Austrālijā

Tedis Linmeiers atzīmē 66 nospēlētus gadus

Laikraksts Latvietis Nr. 266, 2013. g. 19. jūlijā
Reinis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Miķelis Dancis (no kreisās) apsveic Tedi Linmeieru ar viņa sasniegumiem. FOTO Valerija Dance.

Sestdien, 6. jūlijā Melburnas Bulīnas (Bulleen) priekšpilsētas basketbola stadionā pulcējās divu dienu turnejai, senioru sacensībām; spēlētāji – sievietes un vīrieši, kas sastāv Austrālijas lielākajā senioru klubā Myths and Legends (Mīti un leģendas). Spēlētāju komandas sākas no 35 gadu vecuma, ar piecu gadu atstarpi grupās līdz 75 gadu vecuma komandām.

Spēlētāji, kas ir vecāki par 75 gadiem, var piedalīties komandās beidzamajā vecuma grupā bez ierobežojuma.

Atgriežoties pie latviešu basketbola zelta laikiem, 1952. gadā Melburnas Daina uzvarēja pirmās Austrālijas latviešu meistarsacīkstes. Viens no toreizējās komandas spēlētājiem bija Tedis Linmeiers Nr. 15.

Tedis uzsāka savu basketbola karjeru 1947. gadā Vācijā, bēgļu nometnē. Iebraucis Austrālijā, viņš pievienojās Melburnas sporta klubam Daina, komandā baudot daudzus kluba zelta gadus, kļūstot par Viktorijas meistariem vairākas reizes un Austrālijas latviešu meistariem.

1994. gadā turpināja savu basketbola karjeru ar Mītiem un leģendām, piedaloties Pasaules veterānu meistarsacīkstēs Brisbanē un turpinot, piedaloties Austrālijas un pasaules meistarsacīkstēs ārzemēs līdz šai dienai, gatavojaties uz Austrālijas meistarsacīkstēm, š.g. oktobrī Džilongā.

Astoņdesmit vienu gadu (81) vecumā Tedis visu šo laiku ir arī spēlējis tenisu. Apsveicam Tedi savos 66 basketbola gados, kaut viņš nedodas uz Pasaules meistarsacīkstēm Turinā Itālijā nākošajā mēnesī.

Reinis Dancis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com