Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sveika, Latvija!

2013. gada jūnija brauciens

Laikraksts Latvietis Nr. 267, 2013. g. 29. jūlijā
Zinta Līduma -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Sveika, Latvija!“ dalībnieki pie Brīvības pieminekļa Rīgā. FOTO Aleks Dankers.

No kreisās: Zinta Līduma, Toms Gross, Valsts prezidents Andris Bērziņš, Tamāra Līduma, Maksis Dārziņš. FOTO Aleks Dankers.

„Sveika, Latvija!“ dalībnieki pie Saeimas nama. FOTO Ģirts Zeidenbergs.

„Sveika, Latvija!“ dalībnieki Sibīrijas vergu nometnes barakā Latvijas Okupācijas muzejā uzklausa gida stāstu par nometnes dzīves apstākļiem. FOTO Ģirts Zeidenbergs.

Sveika, Latvija! brauciens ir 2 nedēļu garš brauciens pa Latviju. Braucienā piedalās jaunieši no ASV, un ir dota iespēja pieteikties arī jauniešiem no Austrālijas.

Programmas mērķi ir: radīt iespēju jauniešiem starp 13 un 15 gadiem, kas beiguši ASV vai Austrālijas latviešu pamatskolas, apceļot Latviju un organizētā, izglītojoša ceļojuma gaitā redzēt un dzīvē iepazīt Latvijas vēstures un kultūras pieminekļus, ģeogrāfiju, dabu, kā arī tagadējo Latvijas sabiedrību un kultūru. Sniegt ASV un Austrālijas dzīvojošiem jauniešiem piedzīvojumu, kas viņiem dos vēlēšanos uzturēt un tālāk veidot savu latvisko identitāti, lietot un uzlabot savu latviešu valodu, stiprināt savas saites ar ASV latviešu sabiedrību, kā arī meklēt kontaktu ar Latviju. Veicināt ASV un Austrālijas latviešu jauniešu savstarpējas draudzības un veicināt kontaktus starp ASV, Austrālijas un Latvijas latviešu jauniešiem, kā arī paplašināt Latvijas sabiedrības zināšanas par ASV un Austrālijas latviešiem.

Brauciens bija īsts izglītības brauciens. Jauniešiem bija uzdoti vairāki darbi, kuri bija jāveic pirms brauciena sākuma, un arī brauciena laikā katram jaunietim bija jāsniedz referāts, kurš bija iepriekš sagatavots, kā arī katru vakaru brauciena laikā bija jāizpilda brauciena atreferējums.

Sveika, Latvija! 2013. g. jūnija braucienā no Austrālijas piedalījās – Tamāra Līduma, Maksis Dārziņš, Toms Gross un kā audzinātāja Zinta Līduma.

Piedāvāju lasītājiem īsu iespaidu stāstījumu no katra dalībnieka par nupat veikto braucienu, kā arī fotogrāfiju no tikšanās ar Latvijas Valsts Prezidentu.

Maksis Dārziņš (Melburna):

Šajā Sveika, Latvija! braucienā piedalījās 22 bērni. No šiem 22 bērniem, trīs bija no Austrālijas un 19 no Amerikas. Trīs no Austrālijas bija Toms Gross, Tamāra Līduma un es – Maksis Dārziņš. Grupā arī bija trīs audzinātāji – Pauls Berkolds, Maira Galiņa no Amerikas un Zinta Līduma no Austrālijas.

Sveika, Latvija! grupā mēs braucām pa visu Latviju. Pirmās dienas mēs palikām Rīgā un apskatījām vecpilsētu. Pēc tam mēs braucām ar busiņu papriekšu uz Limbažiem, tad caur Madonu līdz Jēkabpilij. Tad braucām pāri Latvijai līdz Kolkas ragam, tad uz Ventspili un Liepāju. Tad atpakaļ uz Rīgu. Brauciena laikā mēs apstājāmies daudzās interesantās vietās, ieskaitot Liepājas kara ostu, Latvijas bobsleja trasi un dažādus muzejus un pilis. Mēs ēdām svaigi ceptu maizi un taisījām dzintara un kapara rotas. Pēdējā dienā mēs satikām prezidentu Andri Bērziņu, kurš ar mums runāja un fotografējās.

Sveika, Latvija! braucienu rīkoja Amerikas Latviešu apvienība, un es esmu ļoti pateicīgs viņiem par visu lielo darbu, kas ielikts šajā braucienā.

Es arī gribu pateikties grupas vadītājiem Anitai Jubertai un Anitai Ozolai, audzinātājiem Zintai Līdumai, Paulam Berkoldam, Mairai Galiņai un palīgam Aleksam Dunkeram. Visi bija ļoti sirsnīgi, draudzīgi un izpalīdzīgi un brauciens bija baigi foršs.

Tamāra Līduma (Adelaide):

Ja man prasa: „Kas bija vislabākā daļa no Sveika, Latvija! ceļojuma,“ es varētu runāt stundām par braucienu. Divās nedēļās 23 dalībnieki un četri audzinātāji apbrauca Latviju no Rīgas līdz Rēzeknei, Kolkas Ragam un Liepājai. Man personīgi patika sadraudzēties ar latviešiem no Limbažu novada ģimnāzijas, kā arī no Amerikas. Man arī ļoti iepatikās Kurzeme, Kolkas Rags, Ventspils un Liepāja. Man ir ļoti palikusi atmiņā tikšanās ar Latvija Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Sveika, Latvija! braucienā es varēju izmantot manas zināšanas par Latviju, ko es iemācījos Adelaides Latviešu pamatskolā, kā arī iemācījos vairāk par Latvijas vēsturi. Es varēju uzzināt, kur mana ģimene uzauga manā tēvu zemē. Sveika, Latvija! brauciens bija vienreizējs brauciens pa Latviju, un es ļoti iesaku jauniešiem piedalīties: tu nekad nenožēlosi šo braucienu!

Toms Gross (Melburna):

Es, Toms Gross, Maksis Dārziņš un Tamāra Līduma bijām trīs dalībnieki no Austrālijas; pārējie dalībnieki nāca no Amerikas vai Kanādas. Kopā mēs bijām, apmēram, 22 dalībnieki un 4 audzinātāji; mums bija arī foršs autobusu vadītājs, vārdā Valdis.

Pirmie iespaidi, kas man palika atmiņā no Sveika, Latvija! ceļojuma, bija, cik atšķirīgi mēs esam no amerikāņu-latviešiem, ar kuriem mēs drīz vien labi sadraudzējāmies.

Ceļojuma laikā mēs pārēdāmies garšīgos latviešu ēdienus un līgojām dušā (mums lija pamatīgi, tā kā pa Jāņiem). Mēs kārtīgi izbraukājām visus Latvijas nostūrīšus un izkratījāmies pa daudziem lauku ceļiem. Pats galvenais, mēs satikām Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu Melngalvju namā, jo Rīgas pili remontēja, un tur iepriekšējā dienā arī jumtā bija izcēlies ugunsgrēks.

Esmu ļoti priecīgs. ka varēju piedalīties šajā ceļojumā, kā arī gribētu pateikties abām Anitām par sekmīgu tūres noorganizēšanu. Paldies liels audzinātājiem par jūsu mēģināšanu nolikt mūs gulēt, kā arī lielo piepalīdzēšanu. Es tiešām ceru drīz atgriezties šeit Latvijā!

Rakstu sagatavoja

Zinta Līduma
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com