Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas pilsoņu loks jāpaplašina!

2013. g. DV CV sēdes rezolūcijas un lēmumi

Laikraksts Latvietis Nr. 267, 2013. g. 29. jūlijā
Aivars Sinka -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

DV CV locekļi pie Latvijas Okupācijas muzeja Rīgā. FOTO Māris Millers.

DV CV locekļi pie Melngalvju nama Rīgā. FOTO Māris Millers.

Reizi gadā Daugavas Vanagu (DV) organizācijas globālā vadība sanāk kopīgā sēdē, lai koordinētu darbību DV zemēs. Šogad sēde notika 27.- 28. jūnijā Valgumā, Engures novadā, Latvijā. Citos rakstos ir jau aprakstīti skaistais atklāšanas akts ar Aizsardzības ministra Pabrika runu, kā arī jauki pavadītā vanadžu diena. Valdes sēdes laikā pieņēma rezolūcijas un lēmumus, kas atspoguļo 2013. un 2014. gada prioritātes un izaicinājumus.

Bez šaubām, viens ļoti svarīgs darbības lauks būs sakarā ar jauno pilsonības likumu. Latviešu sabiedrībā ārpus Latvijas ir tūkstošiem bērnu, kas piedzimuši pēdējos gados, bet kuriem nav Latvijas pilsonība. Ir arī vairāki tūkstoši, kam nebija iespējams nokārtot pilsonību pirms 1995. gada, pēc kā bija par vēlu bēgļu pēctečiem pieteikties.

Pilsoņu loka paplašināšana ir svarīga, jo pilsonība nodrošina indivīda saikni ar Latvijas valsti, pat ja pilsonis dzīvo ārzemēs. Pilsonība atļaus vairāk ārzemju latviešiem piedalīties vēlēšanās un patreizējā situācija, kad Maskavas un oligarhu intereses ir jau spējušas noturēt vadības grožus mūsu galvaspilsētā, padara katru balsi Saeimas un Eiropas vēlēšanās par svarīgu.

DV CV sēde 2013. gada 27.-28. jūnijā Valgumā, Engures novadā, Latvijā

Sēdes lēmumi

1. DVCV nolemj, ka tās darbībā nav nepieciešamas kultūras un jaunatnes nozares. Nozaru darbību katra zeme vai nodaļa organizē atbilstoši vietējiem apstākļiem. Zemju un nodaļu aprūpes darbu un sadarbību ar DVCV Pārstāvniecību Latvijā pārzina DVCV Aprūpes nozares koordinators.

2. DVCV nolemj turpināt leģionāra pabalstu izmaksāt viņa atraitnei vēl gadu pēc leģionāra aiziešanas mūžībā.

3. DVCV uzdod DVCV Pārstāvniecībai Latvijā izsniegt tikai dzīvībai svarīgu funkciju nodrošināšanai nepieciešamos medikamentus Dr. Vijas Tipaines un Dr. Čakstes Tipaines pārraudzībā, un tos izsniegt tikai pret ārstu receptēm.

4. DVCV nolemj turpināt palīdzības darbu daudzbērnu un audžuģimenēm bērnu izglītībai.

5. DVCV nolemj izveidot Patiesības fondu, lai finansētu aizstāvību pret nepatiesiem politiskiem uzbrukumiem un apvainojumiem, kas vērsti pret Latvijas valsts, latviešu tautas un Daugavas Vanagu godu un cieņu.

6. DVCV nolemj atbalstīt patiesas vēsturiskās informācijas aktīvu izplatīšanu.

7. DVCV nolemj turpināt laikraksta Brīvā Latvija un Daugavas Vanagu Mēnešraksta abonēšanu leģionāriem Latvijā.

8. DVCV uzdod Biedrībai Daugavas Vanagi Latvijā izstrādāt vanadzēnu un vanadzēnu vadītāju rokasgrāmatas.

9. DVCV izsaka pateicību Daugavas Vanagiem pasaulē par līdzšinējo atbalstu Latvijas Okupācijas muzeja attīstībai un darbam, kā arī aicina Daugavas Vanagus turpināt šo atbalstu.

10. DVCV uzdod DVCV Prezidijam un DVCV Pārstāvniecībai sadarbībā ar biedrību Daugavas Vanagi Latvijā īstenot Slokas ielas 122 īpašuma atlikušās trešdaļas dāvinājuma līguma realizāciju.

11. DV CV ar atzinību konstatē, ka Slokas ielas 122 īpašuma pārreģistrēšanas izdevumus segs biedrība Daugavas Vanagi Latvijā un Daugavas Vanagi Austrālijā, savstarpēji vienojoties par maksājuma daļām.

12. DVCV nolemj, ka jaunu radošo darbu konkursu par Gunāru Astru un viņa līdzgaitniekiem var uzsākt tikai tad, kad būs noslēgts pašreizējais konkurss.

13. DVCV izsaka pateicību DVL par DVCV sēdes izkārtošanu un viesmīlīgu uzņemšanu.

14. DVCV nolemj nākamo DVCV sēdi sasaukt 2014. g. 7.-9. jūlijā Sidrabenē pie Hamiltonas, Kanādā, pēc XIV Latviešu Dziesmu svētkiem Amerikas Austrumkrastā.

Sēdes rezolūcijas

1. DV CV aicina tautiešus ārzemēs pieprasīt Latvijas pilsonību saskaņā ar Latvijas dubultpilsonības likumu, nezaudējot mītnes zemes pilsonību, lai aktīvi varētu piedalīties Latvijas politiskajos procesos.

2. DV CV aicina tautiešus aktīvi darboties, lai Latvijas valsts ir un paliek kā latviskuma kodols un spēka avots tautiešiem Latvijā un citās zemēs paaudžu paaudzēs.

3. DVCV aicina tautiešus cīnīties par Latvijas brīvības un neatkarības stiprināšanu un latviešu kultūras un valodas saglabāšanu.

Uz redzēšanos Sidrabenē, Kanadā, 2014. gada jūnijā!

Aivars Sinka
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com