Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lasītāja vēstule

Mūsu valodiņa

Laikraksts Latvietis Nr. 267, 2013. g. 29. jūlijā
vb -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Gadiem ejot un laikiem mainoties, mainās arī mūsu valoda. Nāk klāt jauni termini, un modernizējas arī izteiksmes veids.

Sevišķi tas attiecas un moderno tehnoloģiju. Nākot jauniem atklājumiem, nāk klāt arī jauni termini, kas iepriekš netika lietoti. Vienkāršības un ātrākas orientēšanās labad tie pa lielākai daļai nepārveidoti no oriģinālvalodas tad arī pāriet mūsu leksikonā, un par to nav manīti sevišķi pārmetumi par valodas piesārņošanu. Dažādi internacionāli svešvārdi mūsu valodā jau ir iegājuši daudzi, gan mūzikā, zinātnē un arī sarunu valodā.

Jautājums ir, vai tas būtu sevišķi jāveicina un vai mūsu valodā bez vajadzības, jau esošos latviešu valodas terminus vajadzētu aizvietot ar svešvārdiem, ko tagad var plaši novērot sevišķi Latvijā.

Mūsu valodā jau gadiem ilgi ir pastāvējuši dažādi nosaukumi un apzīmējumi gan mūsu sadzīvē, darbībās, gan attiecībās. Tā, piemēra pēc, mēs mūzikas sarīkojumus saucam par koncertiem, teātru sarīkojumus par izrādēm, baleta, deju un tamlīdzīgi sarīkojumi ir bijuši uzvedumi u.t.t. Tagad pēkšņi arī tautas deju uzvedumi ir kļuvuši par koncertiem. Vai līdzšinējais nosaukums sāk likties par prastu un ir jāpāriet uz kaut ko oriģinālāku?

Cerēsim, ka šī parādība neies plašumā arī uz citiem sarīkojumiem, kā teātri, sporta spēlēm un arī novusa sacīkstēm, un viņi savus sarīkojumus un nodarbības nesāks saukt par koncertiem.

vb
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com