Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Pūķa ceļojums“

Iznākusi Ineses Zanderes un Gundegas Muzikantes jaunā bilžu grāmata

Laikraksts Latvietis Nr. 271, 2013. g. 21. aug.
Rita Siveca -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Puka_celojums_0

Grāmatas „Pūķa ceļojums“ vāks.

Puka_celojums_1

Inese Zandere un dekāns Elijs Godiņš grāmatas atvēršanā. FOTO Rīgas Doms.

Gundega Muzikante grāmatas atvēršanā. FOTO Rīgas Doms.

Rīgas Doma pārvalde izdevusi krāšņu bilžu grāmatu bērniem – Gundegas Muzikantes ilustrēto Ineses Zanderes pasaku Pūķa ceļojums, kas tika atvērta 10. augustā, gadskārtējā pasākumā Doms bērniem.

Šī pasaka tapa kā īpaši Doma astoņsimtgades bērnu pasākumam rakstīta luga. Tā tika uzvesta Doma dārzā 2011. un 2012. gadā, piedaloties gan Doma draudzei, gan profesionāliem aktieriem un plašam atbalstītāju pulkam. Dziesmas izrādei sacerēja komponiste Ieva Marta Graudiņa.

Grāmatu jau tagad var iegādāties Rīgas Doma suvenīru veikalā un grāmatu veikalā IHTIS Mazajā Pils ielā 4, Vecrīgā. Rīgas svētku laikā tā bija atrodama Vērmanes dārza grāmatu tirdziņā, izdevniecības Liels un mazs stendā, bet drīzumā arī citās grāmatnīcās.

Dziesmu ieskaņojums, kurā piedalījās Rīgas 6. vidusskolas meiteņu ansamblis (vadītāja Inta Godiņa) un instrumentālistu grupa, kā arī dziesmu notis ir pieejami www.domsberniem.lv.

„Visi grāmatas tēli ir atrodami Rīgas Domā, bet pasakā tie ir atdzīvojušies un stāsta mums savu stāstu. Pūķa ceļojums ir stāsts par piedzīvojumiem un pārvērtībām, kas atbrīvo bērna pasauli un ļauj atrast prieku,“ saka Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš.

Grāmatas galvenais varonis – lielais sarkanais Dusmu Pūķis dusmojas uz visu pasauli un arī pats uz sevi. Viņš dodas ceļā, lai pats no sevis aizbēgtu, bet līdzi nes slinkuma, mantkārības, lepnības, skaudības un dusmu maisus, tāpēc iešana nemaz neveicas. Ceļojuma gaitā sastaptie draugi palīdz viņam beidzot no šiem smagumiem atbrīvoties.

„Pasaka ir balstīta kristīgo alegoriju tradīcijā,“ stāsta grāmatas autore Inese Zandere. „Beigās tās varonis ir atbrīvojies no ādas, kas viņam ir sveša, un nonācis pie tā, kas viņš patiesībā ir – proti, cilvēks. Šī pārvērtība katram pazīstama arī no ikdienas – nejaukā Dusmu Pūķa vairs nav, tas ir mūsu pašu bērns.“

Stāstot par izteiksmīgā Pūķa tēla tapšanu un pārtapšanu, māksliniece Gundega Muzikante atzīst: „Lai panāktu tēla rašanos, man ir jāizjūt situācija – es patiešām stāvēju pie spoguļa un taisīju dažādas niknas sejas izteiksmes, eksperimentēju ar sevi, lai atrastu iedvesmas avotu. Beigās, kad pūķis kļūst par bērnu, mēs jau zinām, kas viņš nav, ar ko viņš ir ticis galā, no kā atbrīvojies, bet vēl nezinām, kāda ir viņa būtība un kāda tā izskatās. Ir tikai mājiens, virziena prognoze, un pasaka beidzas tieši ar jautājumu – kas tad ir cilvēks?“

Informāciju sagatavoja:

Rita Siveca
SIA „Rīgas Doma pārvalde“ valdes loc. asistenteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com