Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pertas Daugavas Vanagu gadskārtas sarīkojums

Atzīmē 64. gadadienu

Laikraksts Latvietis Nr. 273, 2013. g. 4. sept.
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

No kreisās: Latvijas goda konsuls Jānis Purvinskis un Ilmārs Rudaks. FOTO Jānis Purvinskis.

Svētdien, 25. augustā, Pertas Daugavas vanagi, vanadzes un to viesi pulcējās DV kluba telpās, lai atzīmētu Pertas nodaļas 64. gadadienu. DV Pertas nodaļas valdes priekšsēdis Ilmārs Rudaks apsveica ciemiņus un biedrus ar ierašanos un atgādināja, ka kādreiz ļaudis neticēja, ka mēs svinēsim savu 60. gadadienu un skatāties nu, jau ir 64. Kaut arī mūsu rindas paliek arvien mazākas, mēs tomēr neesam mazākā nodaļa Austrālijā un turpinām sniegt savu palīdzību gan leģionāriem Latvijā, gan daudzbērnu ģimenēm un skolām tur. Kā vienmēr, mēs nevarētu iztikt bez mūsu čaklajām vanadzēm. Paldies viņām, ka viņas ir vienmēr gatavas gan mūs pabarot, gan sniegt arī savu palīdzību Latvijā!

Pēc Ilmāra uzaicinājuma Latvijas goda konsuls Pertā Jānis Purvinskis sveica DV Pertas nodaļu tās gadadienā. Viņš vēl atgādināja, ka Pertas vanagi svin savus svētkus tik nozīmīgā datumā, jo tieši 21. augusts ir Latvijas otrās neatkarības diena, un turpat blakus ir arī 23. augusts, diena kad abi slepkavas: Staļins un Hitlers savā starpā iztirgoja Eiropu. Kaut gan Latvijā 4. maiju uzskata kā svarīgāko dienu, tai dienā Latvija neatkarību neieguva, bet to tikai ieguva 21. augustā.

Ilmārs pateicās goda konsulam par apsveikumu un vanadzes mūs paēdināja ar garšīgām pusdienām. Kā jau parasti, Viktors gādāja, lai arī rīkle nav pavisam sausa, un pie bāra varējām dabūt gan vīnu, gan alu. Arī kafijas galds ar gardumiem neizpalika. Tad noskatījāmies pirmo daļu no Māras Zālītes dziesmu spēles par latviešu emigrēšanu kolonizēt Tobago salu. Otro daļu skatīsimies nākamo reizi.

Tā nu atkal viena dzimšanas diena nosvinēta, un kamēr palīdzība Latvijā būs vajadzīga, gan tad arī radīsies darītāji, kuri par to gādās. Paldies vanadzēm un paldies filmu tehnologiem par filmas rādīšanu, un paldies par ciemiņiem, kuri nāca mums palīdzēt atzīmēt mūsu dienu! Uz redzēšanos nākamgad uz jau 65. gadadienu!

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com