Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Laikrakstam „Latvietis“ 5 gadi

Laikraksts Latvietis Nr. 274, 2013. g. 11. sept.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Laikrakstam „Latvietis“ 5 gadi.

Sveicināti, lasītāji!

Šonedēļ atzīmējam piecus gadus kopš 2008. gada 9. septembrī iznāca pirmais laikraksta Latvietis numurs (to vēl arvien var skatīt mūsu tīmekļa vietnē). Tā kā patreizējais ir 274. numurs, tas nozīmē, ka ir iznākuši caurmērā 54,8 laikraksti katru gadu. Šai laikā esam kļuvuši par pasaulē visvairāk lasīto Austrālijas latviešu nedēļas laikrakstu ar korespondentiem un lasītājiem visā pasaulē. Viss laikraksts ir vienmēr bijis bez maksas lasāms tīmeklī, un jau ar trešo numuru piedāvājām drukātā laikraksta abonēšanu.

Laikraksts Latvietis ir vienīgais latviešu laikraksts Austrālijā, kas ir pilnībā pieejams gan drukātā veidā, gan internetā. Dīvainā kārtā viena cita Austrālijas latviešu privātā laikraksta tīmekļa vietnē vēl šodien var lasīt apgalvojumu, ka tieši tas „ir vienīgais latvieši (sic!) laikraksts Austrālijā, kas ir pieejams gan drukātā veidā, gan internetā!“. Patiešam dīvains apgalvojums, sevišķi ņemot vērā, ka tikai maza daļa no tā laikraksta ir pieejama tīmeklī.

Laikraksts Latvietis vienmēr ir centies informēt sabiedrību par sarīkojumiem un citiem notikumiem, bet, ja organizācija izvēlas mums nesūtīt paziņojumus par gaidāmiem sarīkojumiem, tad mēs arī nevaram par tiem ziņot tālāk jums, mūsu lasītājiem. Piemēram, Austrālijā nākamā gada sākumā laikam notiks 3x3 saiets, bet vienīgās ziņas par to esam ar grūtībām izvilkuši no rīkotājiem šāgada maijā. Kopš tā laika neesam saņēmuši nekādas ziņas, ne kā laikraksta redakcija, ne kā regulārie 3x3 apmeklētāji un atbalstītāji.

Pagājušie pieci gadi ir bijuši ļoti interesanti un pamācoši. Nākamie solās būt vēl interesantāki. Kā jau jūs būsit lasījuši Okupācijas muzeja paziņojumā pirms dažām nedēļām, laikraksta Latvietis redaktors šogad sāks darbu kā Okupācijas muzeja direktores vietnieks, un nākamgad jūlijā pārņems Okupācijas muzeja vadību.

Laikraksts Latvietis turpinās iznākt kā līdz šim. Pēdējos piecos gados redakcija ir atradusies dažādās zemēs, un laikraksts ir vienmēr iznācis. Būs daži pārkārtojumi darba sadalē, un paredzam paplašināt laikraksta darbību.

Laikraksta pastāvēšana un attīstīšana prasa līdzekļus, un mēs vienmēr ceram uz finansiālu atbalstu no tiem mūsu lasītājiem, kuri var to atļauties. Neviena organizācija nesniedz mums subsidijas.

Laikraksts Latvietis turpinās uzturēt saikni starp latviešiem visā pasaulē. Bet vienmēr atcerēsimies, ka jēdzienā „globālais latvietis“ tomēr svarīgākais vārds ir „latvietis“.

GN
2013. g. 11. sept.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com