Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kārlim Gulbergam – 90

Liela jubileja Sidnejā

Laikraksts Latvietis Nr. 274, 2013. g. 11. sept.
Maruta Dēliņa-Tauriņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sidnejas Latviešu teātra saime un draugi sveic Kārli Gulbergu viņa 90 gadu dzimšanas dienā un atzīmē Gulberga 67. gadu darbību teātrī. Kārlis Gulbergs centrā ar paceltu glāzi. FOTO Ojārs Greste.

Sidnejas Latviešu teātra saime un draugi sveic Kārli Gulbergu. No kreisās puses sēž: Viktorija Mačēna, Vija Spoģe-Erdmane, Ilona Brūvere, Aina Sveile, Ināra Krūmiņa, Lija Veikina, Kārlis Gulbergs, Tatjāna Vītola, Lauma Reinfelde, Krādziņa kundze, Vita Kristovska, Liena Sveile-Vadinghema (Waddingham), Māra Timermane. Stāv: Ojārs Greste, Jānis Čečiņš, Mērija (Mary) Atkinson, Pēteris Erdmanis, Andra Rone, Andris Kariks, Iveta Rone, Zintis Dakmentons (Duckmanton), Klāra Brūvere, Linda Ozere, Maruta Tauriņa, Ināra Tomsone, Jānis Mačēns, Ilga Mačēna, Goga Timermanis, Pēteris Kļaviņš, Juris Reinfelds, Jānis Grauds, Juris Krādziņš, Valdis Krādziņš, Raimonds Krauklis. FOTO Ojārs Greste.

Sidnejas Latviešu teātra saime un draugi sveic Kārli Gulbergu viņa 90 gadu dzimšanas dienā un atzīmē Gulberga 67 gadu darbību teātrī. FOTO Ojārs Greste.

LR goda konsula Melburnā Jāņa Dēliņa apsveikuma vēstule Kārlim Gulbergam.

Svētdien, 8. septembrī Sidnejas Latviešu teātris godināja savu ilggadējo, nenogurstošo darbinieku – režisoru un aktieri Kārli Gulbergu, atzīmējot viņa 67. darbības gadu. Tai pašā laikā, pašam gaviļniekam nevēloties, bija arī jāatzīmē liels notikums viņa personīgajā dzīvē – viņa 90. dzimšanas diena.

Saulainajā pēcpusdienā Sidnejas Latviešu namā abus šos priecīgos notikumus bija sanācis atzīmēt prāvs pulciņš Sidnejas Latviešu teātra valdes aicinātu viesu. Nama māte bija Ilona Brūvere, kura ar saviem rosīgajiem palīgiem bija pārvērtusi Mārtiņa Siliņa zāli: omulīgā, sveču apgaismota atmosfērā, sēžot pie maziem galdiņiem varēja cildināt iemīļoto teātra iniciatoru un dibinātāju.

Pēc šampanieša glāzes un jubilāra sumināšanas ar dziesmu pēcpusdienas vadītāja Ilona Brūvere viesus aicināja pie pusdienu bufetes galda, kuru rūpīgi bija sagādājusi teātra valde. Čaloja sarunas par vecajiem laikiem un par tagad aizsaule aizgājušiem Sidnejas Latviešu teātra aktieriem. Uz ekrāna pie sienas video skatījumā parādījās izrādes no 1957. gada, kurās piedalījās jubilārs.

Apsveicēju bija vairāki – no Sidnejas Latviešu biedrības, no baznīcas, no teātra kolēģiem, Sidnejas Latviešu pamatskolas teātra saimes, kā arī no seniem draugiem. Rakstiskus apsveikumus nolasīja SLB valdes loceklis Jānis Čečiņš.

Pats jubilārs visiem apsveicējiem pateicās, bet īpaši uzsvēra teātra publikas lielo lomu viņa teātra dzīvē, stāstot, ka bez publikas viņa karjerai nebūtu bijusi nekāda nozīme.

Bija gods piedalīties šai jaukajā pasākumā, atceroties tik daudz rūpīgi sagatavotas izrādes, kā arī niansētas un pirmklasīgas lomas visdažādākos žanros un lugās.

Novēlam Kārlim Gulbergam saules mūžu un vēl ilgus gadus iepriecināt savu publiku!

Maruta Dēliņa-Tauriņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com