Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Austrālijas latviešu skolotāji „Dzintaros“

Viesu lektores no ASV

Laikraksts Latvietis Nr. 274, 2013. g. 11. sept.
Zinta Ozoliņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LVA

Pagājušā gada beigās, Kultūras dienu laikā, daļa mūsu darbīgie un pašaizliedzīgie latviešu skolu skolotāji izmantoja izdevību un noturēja sapulci. Sapulces dalībnieki stingri piekrita, ka būtu vēlams atkal satikties, tuvāk iepazīties un arī paplašināt zināšanas un idejas par izglītību un valodas mācīšanu. Rezultātā, ar Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē (LAAJ) un Latviešu izglītības veicināšanas kooperatīvās sabiedrības pabalstu rīkojam konferenci.

2013.g. 27. septembra pēcpusdienā Dzintaros sāks ierasties skolotāji no visas Austrālijas, lai tanī nedēļas nogalē piedalītos pārrunās, dalītos ar pieredzi un smeltu informāciju no pieredzējušiem pasniedzējiem un skolotājiem. Šīs dienas tika izvēlētas, jo tās sakrīt ar visu Austrālijas skolu brīvdienu laiku.

Viesu lektoru starpā paredzētas ASV izglītības lauka darbinieces Elisa Freimane no Čikāgas un Sandra Kronīte-Sīpola (Bostona). Abām ir Garezera vasaras vidusskolas pieredze (Sandra patreiz vada un Elisa ir vadījusi), un abas ir bijušas pasniedzējas vairākās vietās. Viņu dalību konferencē finansē Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas Valsts valodas politika un pārvalde, kamēr viņu viesošanos pa skolām koordinē Daina Grosa.

Divu dienu konferences programmas priekšlasījumu vai pārrunu temati ieskaita: Valodas līmeņu sadale; Kā veicināt skolēnu saistību un interesi; Valodas un literatūras mācību viela un metodika; Pētījumi par to kā bērni mācās; Interešu grupas: Datori/planšetes; Vasaras vidusskolas darbība; Filma kā mācību līdzeklis; Idejas par izglītību, skolām, latviešu skolām, mācībām; Diasporu skolu atskaņas un vēl dažādi temati, kas kopā veido bagātu un interesantu programmu, kurā ietilpst informācija, domu graudi un praktiskas idejas.

Uz konferenci ir aicināti visi, kam interesē izglītība: bijušie skolotāji, esošie skolotāji un topošie. Jo vairāk mēs būsim, jo dziļāks būs pieredžu avots. Tuvāku informāciju un pieteikšanās anketas sniedz Zinta Ozoliņa, LAAJ Skolu nozares vadītāja (zintaoz@bigpond.com), kā arī vietējo Sestdienas skolu pārziņi.

Zinta Ozoliņa
Laikrakstam „Latvietis“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com