Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Annas Ziedares Vasaras Vidusskola

Svin 40 gadu jubileju

Laikraksts Latvietis Nr. 280, 2013. g. 17. okt.
Lilita Daenke -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VV

Vasaras vidusskolas pirmais gads. FOTO Nezināms.

Vasaras vidusskolas saime. FOTO Rūdis Dancis.

Vasaras vidusskolas koncerts 2013. gadā. FOTO Rūdis Dancis.

Vasaras vidusskolnieki Sv. Pētera baznīcā 2013. g. 13. janv. FOTO Rūdis Dancis.

Šovasar Austrālijas latviešu jaunieši, skolotāji un citi darbinieki pulcēsies skaistajā Normanvilles nometnē Dzintari, lai mācītos latviešu valodu, dziesmas, dejas un padzīvotu latviešu vidē – pārsteidzoši – četrdesmito reizi.

Sākuma gados nometņojām Kursā pie Dienvidaustrālijas pilsētiņas Aldingas, staigājām vai braucām uz vietējo jūrmalu Silver Sands, dzīvojām lielās barakās un mācījāmies ārā saulē. Latvija tad vēl bija okupēta, nedrīkstējām brīvi apciemot mūsu tēvzemi. Viesi brauca no Vācijas, Anglijas, Venecuēlas. Man nāk prātā Austris Grasis, Lilija Zobena, Guntars Gedulis un Marks Opeskins. Mūsu vareno skolas vadītāju Anna Ziedari nosaucām par Ziedarmammiņu.

Daudz kas ir mainījies pa šiem četrdesmit gadiem. Latvija ir neatkarīga, un mūsu saites ar tēvzemi ir kļuvušas tuvas. Vasaras vidusskolas dibinātāja Anna aizsaulē mierīgi smaida, ka viņas vīzija turpinās. Dzintari ir skaists, latvisks izglītības īpašums, kur vasaras vidusskolnieki ērti dzīvo. Viesi brauc no Latvijas iedvesmot jauniešus (te ir jāpiemin Artūru Uškānu, kurš ir vairākas Latvijas ziemas veltījis, strādājot vasaras vidusskolā). Vairāk un vairāk VV skolnieku, kā arī skolotāju ir dzimuši Latvijā, kas tagad dzīvo Austrālijā.

Bet ir lietas, kas nav mainījušās: jaunieši klasē mācās latviešu gramatiku, literatūru, ģeogrāfiju, vēsturi, ticības mācību un dziedāšanu; viņiem ir jācenšas runāt latviski; piedalās korī, teātrī, muzikālos priekšnesumos, daiļamatnieku mācībās; brauc uz jūrmalu, priecājās un pavada jaukas brīvdienas latviskā vidē.

2014. gadā Vasaras vidusskolai būs lieli svētki, uz ko es aicinu visus kādreizējos tās apmeklētājus: skolniekus, vadītājus, skolotājus, darbiniekus un AZVV draugus. Skola sāksies 2. janvārī un beigsies piektdienas vakarā, 17. janvārī ar izlaiduma aktu un koncertu Tālavas Lielajā zālē. Sestdien, 18. janvārī notiks 40 gada jubilejas balle. Gaidām visus! Lūdzu sludiniet tālāk, gribam redzēt visus mīļos draugus!

Šogad vēl ieradīsies daiļamatniecības skolotājs, audējs Māris Maniņš no Rīgas. Viņu sponsorē Melburnas daiļamatniecības kopa. Vēlamies jautāt, vai kāds varētu mums aizdot aužamās stelles? Būsim ļoti pateicīgi!

Pieteikšanās uz AZVV skolu, sazinoties ar Lilitu Daenki lilita.daenke@loreto.sa.edu (mob. tālr. 0423 591176).

AZVV vadītāja
Lilita Daenke
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com