Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kora koncerts Brisbanē

Latviešu, austrāliešu, igauņu un lietuviešu dziedātāji

Laikraksts Latvietis Nr. 282, 2013. g. 2. nov.
Zigrīda France -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

BLB kora „Beverīna“ koncerts Brisbanē. Pirmā rindā pa kreisi Maiga Mežmale, vidū diriģents Juris Meija. FOTO Aleksandra Meija.

Patīkams pārsteigums sagaidīja pulciņu Brisbanes latviešu kora Beverīna atbalstītāju, kuri 19. oktobra pēcpusdienā ieradās Latviešu namā noklausīties kora šī gada koncertu. Izrādās, ka mazais kodols dziedātāju, kurš diriģenta Ērika Ozoliņa gadiem beidzoties, turpināja dziedāt, nav izsīcis, bet pa vienai balsij, otrai, trešai skaitā atkal pieaug.

Tas notiek lielākoties pateicoties Jurim Meijam, kurš pie Latvijas goda konsula un citiem pienākumiem ir pieskaitījis kora diriģenta darbu. Tas darīts, lai glābtu situāciju, kad Maiga Mežmale – ilggadējā koriste/balsu apmācītāja/diriģente – bija spiesta savu pienākumu nastu samazināt. Būdams mūzikas mīļotājs, Juris nav varējis atteikties palīdzēt un palīgos aicināja arī savus muzikālos austrāliešu draugus. Programmu ievadot, Juris publiku iepazīstināja ar kora jauno sastāvu – astoņiem latviešiem, četriem austrāliešiem, četriem igauņiem un vienu lietuvieti. Esot dzirdēti solījumi korim piebiedroties vēl no dažiem austrāliešiem, baltiešiem un viena latvieša!

Juris atzīst, ka ļoti paļaujas uz labiem palīgiem. Maiga Mežmale, kā vienmēr, palīdz ar melniem darbiem un labiem padomiem, un pianiste/pavadītāja Olga Lipski ir nākusi klāt kā korim neatvietojams balsts. Jāpiemin arī Aleksandra Meija, kura ar lielu sirsnību atbalsta kora darbu, dziedot un arī veicot sekretāres pienākumus. Bija parūpēts par latviski nerunājošiem klausītājiem – skaitliski šoreiz par latviešiem vairāk – un sagatavota programmas grāmatiņa gan ar latviešu, gan angļu valodā tulkotiem dziesmu vārdiem.

Pirmā programmas daļa sākās ar trim Latvijas, Igaunijas un Lietuvas patriotiskām dziesmām: Tev mūžam dzīvot, Latvija (Jānis Mediņš), Palve (Vilu Kongur), Lietuva brangi (Jouzo Naujalio). Skaists sākums un atgādinājums, ka Baltijas valstis vieno dziļa dzimtenes mīlestība un vēlme tās pasargāt no visa ļauna.

Visa pārejā kora koncerta programma bija veltīta Raimonda Paula skanīgajām, ritmiskajām dziesmām, kas ar koristu pašu izjusto dziedātprieku un Olgas Lipski raito pavadījumu izpelnījās publikas piekrišanu. Protams, korim liels pluss ir dažu dziedātāju labās balsis. Beverīnas soprānu un altu zvaigznes jau sen zinām, bet šoreiz pārsteidza basi/baritoni viens otram blakus – bravo!

Baritons Roberts Vudhauss (Robert Woodhouse) koncertu papildināja ar četrām solo dziesmām, kur parādīja savas spējas. Dzirdējām ārijas no operām Dons Karloss (Don Carlos) un Figaro kāzas, un divas komiskas dziesmas – vienu nevainojamā latviešu valodā un tik izjusti pasniegtu, ka alus muca pagrabā bija acu priekšā redzama! Soprāna solo Meža timiāns (Wild Mountain Thyme), korim piebalsojot, liriski un vijīgi izpildīja Klaudija Borbasa (Claudia Borbas). Šī britu tautas dziesma esot tik sena, ka nav īsti zināms, vai tiek apdziedāti Īrijas vai Skotijas kalni. Bet vai pasaulē vispār varētu būt kāda neapdziedāta, neapdzejota, tautas nemīļota zeme?

Klausītāji varēja justies gandarīti par patīkami pavadītu pēcpusdienu, par starpbrīdī baudāmiem gardumiem un par iespēju sasveicināties ar veciem koristiem, iepazīties ar jauniem un personīgi pateikt – paldies, tanu, labia dekui, thank you!

Vēlam korim veiksmi, darbu turpinot! Varbūt pat būtu laiks pienācis izvēlēties citu nosaukumu. Koris Beverīna godam savu laiku nodziedāja – veidojās kaut kas jauns, pārsteidzošs un labs!

Zigrīda France
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com