Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu muzejs raibā kompānijā

Daudztautu svētki Adelaides centrā

Laikraksts Latvietis Nr. 283, 2013. g. 8. nov.
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Anna Didrichsone pie latviešu muzeja stenda. FOTO Gunta R..

Latviskas mantiņas no ALB veikala un ALB muzeja. FOTO Gunta R..

Bilžu sakopojums. FOTO Gunta R..

Vineta Kazubierne un Māra Kolomitseva. FOTO Gunta R..

Tūristu video par Latviju, Adelaidē izdotas latviešu grāmatas, un piparkūkas. FOTO Gunta R..

Dienvidaustrālija no visām Austrālijas pavalstīm it sevišķi lepojās ar savu multikulturālo iedzīvotāju sastāvu, un gan Austrālijas, gan Dienvidaustrālijas valdība, gan vietējā pašvaldība visādi palīdz iebraucējiem no citām zemēm šeit justies labi un ātri iedzīvoties, tomēr nepazaudējot saikni ar savām etniskām un kulturālām saknēm. Pirms 60-70 gadiem iebraucēji ieradās no kara plosītās Eiropas, kad uz ārzemniekiem nemaz tik laipni neskatījās, tos tomēr uzskatot par izdevīgu, lētu un, galvenais, baltās rases darbaspēku. Šodien viss ir mainījies; jaunie iebraucēji par savām dzimtenēm sauc Āfriku, Āziju, zemes ap Vidusjūru un tādas, kuru nosaukumi beidzas ar –stan. Ādas krāsa, ticība, ģērbšanās stils un kultūra krasi atšķiras no eiropiešiem un angļu-sakšiem ierastā. Svētdien, 3. novembrī to varēja redzēt visā krāšņumā, kad Adelaides pilsētas centrā gāja vaļā Daudztautu Svētki.

Uz katras no trijām skatuvēm varēja skatīties un klausīties dejas un dziesmas no dažādām zemēm; lielās teltīs varēja noīrēt galdu vai daļu no galda, kur izstādīt vai nu pārdošanai, vai vienkārši skatītāja acu priekam un zināšanai dažādus rokdarbus, grāmatas, videokasetes, utt. Uz pusgalda, blakus turkiem, Māra Kolomitseva ar palīdzēm Annu Didrichsoni un Vinetu Kazubierni bija izlikusi mantas no Adelaides Latviešu biedrības (ALB) Muzeja un ALB grāmatnīcas. Anna un Māra savos krāšņajos tautas tērpos pievilka skatītāju uzmanību, un tika iemūžinātas daudzu svešinieku foto uzņēmumos. Uz galda varēja redzēt dažādus rokdarbus, bet skatītāji kļuva par pircējiem, kad ieraudzīja glīti iesaiņotās piparkūkas un latviešu pavārgrāmatu, Adelaidē izdoto Latvian Flavours (Latviešu garšas) angļu valodā.

Dienvidaustrālijas kulturālā daudzpusība izpaudās daudzās valodās, krāšņos tērpos un dažādo tautību īpatnos sejas pantos un ādas krāsās. Saulainā pavasara diena nodrošināja ļaužu bagātīgu pieplūdumu. Es tur uzturējos tikai mazu brītiņu, bet kurš vēlējās, varēja atrast pietiekoši interesanta, ko skatīties un klausīties visu dienu. Tā kā pilsētas centrā arī visi lielie veikali un kafejnīcas atvēra savas durvis, varēja nākt un iet vairākas reizes. Informatīvā programmas brošūra katram nodrošināja nenokavēt kaut ko saistošu.

Jāsaka lielu Paldies! Mārai Kolomitsevai par uzņēmību atkal celt Latvijas vārdu plašākas publikas priekšā. Māra ir ALB muzeja vadītāja, un reizi mēnesī viņa atver muzeju publikas skatam. Tas tiek atvērts arī Kultūras dienu laikā vai uz pieprasījumu, ja kādam atbrauc ciemiņi no citām pavalstīm vai ārzemēm. Paldies Mārai un palīdzēm par svētīgo darbu.

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com