Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ķīniešu valoda Rēzeknes Augstskolā

To pasniegs jauna, enerģiska un optimistiska ķīnieti

Laikraksts Latvietis Nr. 288, 2013. g. 12. dec.
Solvita Pošeiko -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

2. septembris Rēzeknes Augstskolā. FOTO Māris Justs.

Nodarbības laikā. FOTO Mārīte Krasnobaja.

Neviens mūsdienu eiropietis neapstrīdēs, ka angļu valoda vairs nav uztverama par svešvalodu, bet gan par valodu, kuras lietojums ir ietiecies dažādās dzīves jomās: izklaidē, izglītībā un darbā, pat ģimenē. Tādēļ intelektuāļiem sociopragmatiskos un kultūru daudzveidības iepazīšanas nolūkos ir pienākusi kārta apgūt tālākas un šķietami sarežģītākas valodas.

Augusta pēdējās dienās, sadarbībā ar Latvijas Universitātes Konfūcija centru, uz Rēzekni kā pagaidu dzīves vietu pārcēlās 25 gadus jauna, enerģiska un optimistiska ķīniete Jie Zhānga, lai vismaz vienu akadēmisko gadu Rēzeknes Augstskolā dažādu specialitāšu studentiem un ikvienam interesentam mācītu ķīniešu valodu.

Ķīniešu valodas apmācības jau no septembra notiek divās iesācēju grupās divas reizes nedēļā, katrai nodarbībai ilgstot 90 minūtes. Sākumā interese par eksotiskās valodas apguvi bija ļoti liela, pieteicās vairāk nekā 40 gribētāju, bet dažādu iemeslu dēļ (nodarbību laiki, darbs un studijas) studētāju skaits ir nedaudz sarucis. Tomēr, kā atzīst studenti, ir palikuši izturīgākie ekstrēmisti ar augstu motivāciju, kas novērtē nodarbībās gūtās zināšanas un prasmes, arī kopējās tikšanās ārpus augstskolas (piemēram, kopīgu Mēness dienas svinēšanu).

Skolotāja Jie Zhānga pastāstīja, ka līdz kursa beigām plāno studentus iepazīstināt ar ķīniešu standarta valodas izrunas īpatnībām, gramatikas un leksikas minimumu vienkāršu sarunu izveidei dažādās ikdienas situācijās, biežāk lietotajiem hieroglifiem, kā arī sniegt ieskatu ķīniešu tradicionālajā kultūrā. Lai atvieglotu mācību procesu, katram studentam ir iedota mācību grāmata un nodarbībās tiek izmantoti dažādi līdzekļi: attēli, audio un video ieraksti.

Jie Zhānga savus studentus raksturo kā centīgus un zinātkārus, tāpēc viņa cer, ka vismaz daļai no viņiem būs interese turpināt iesākto arī pēc nodarbību beigām. Tāpat skolotāja atzīst, ka ļoti augstu novērtē iespēju strādāt šeit – Latvijā un Rēzeknes Augstskolā, jo tā ir viņas pirmā pieredze dzimtās valodas kā svešvalodas mācīšanā ārpus savas valsts.

Lai gan Rēzekne, pēc ķīnietes domām, ir ļoti maza pilsēta, viņai tā patīkot, šeit esot jauki un atsaucīgi cilvēki, grūtāk esot pierast pie aukstuma. Savā brīvajā laikā Jie Zhānga labprāt izmanto Rēzeknes Augstskolas bibliotēkas iespējas, apmeklē pasākumus jaunajā Austrumlatvijas koncertzālē Gors un kopā ar augstskolā studējošajiem ārzemju studentiem un jauniegūtajiem draugiem apceļo Latviju.

Solvita Pošeiko
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com