Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Maigā vara un rungas

Laikraksts Latvietis Nr. 289, 2013. g. 18. dec.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Ziemassvētkus gaidot, gribas saskatīt pasaulē tikai labās, pozitīvās lietas. Bet tomēr nevaram atļauties neredzēt to, kas notiek pie mūsu pašu Latvijas robežām.

Pirmdienas, 16. decembra, Latvijas TV raidījumā 900 sekundes, Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks apstiprināja ziņas, ko bija izplatījis Vācijas laikraksts Bild, proti, ka Krievijas federācija ir aizvadīto 12 mēnešu laikā izvietojusi raķetes Iskander-M (Nato kods SS-26 Stone) Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pierobežā.

Krievijas ziņu aģentūra RIA Novosti informē, ka Iskander-M ir ļoti precīza raķete zeme-zeme, kura var sasniegt mērķus attālumā līdz 500 km. Tā ir ļoti grūti uztverama ar radaru, un spēj veikt sarežģītus manevrus, lai izvairītos no pretraķetēm. Ir zināms, ka to var aprīkot ar parasto vai kodollādiņu. Krievijas bruņotie spēki ļoti efektīgi lietoja šīs raķetes iebrukumā Gruzijā 2008. gadā.

Protams, Latvija, pretēji Gruzijai, sastāv NATO, un tāpēc esam nodrošināti pret visiem ienaidniekiem... Bet, ja NATO vēlas, lai katrs tās biedrs izdotu vismaz 2% no Iekšzemes kopproduktu (IKP) aizsardzībai, tad Latvija tikai izdod mazāk par pusi no tā. Gruzijai ir tikai, apmēram, divreiz tik daudz iedzīvotāju kā Latvijai, bet tās militārie spēki, sākoties 2008. karam, bija pilnīgi citā līmenī kā Latvijai.

Bieži runājam par Krievijas maigo varu, un tās ietekmi Latvijā, bet bez maigās varas, ir arī vajadzīga cietā vara. ASV viceprezidents Teodors Rūzevelts 1901. gadā teica: „Runā maigi, bet nes lielu rungu“. Rungas vara sevi pierādīja četras dienas vēlāk, kad notika atentāts pret ASV prezidentu Viljamu Makinliju, un Rūzvelts stājās viņa vietā.

Šai gadalaikā runājam par pilnīgi cita līmeņa maigo varu. Ziemassvētkus svinam gan kā Saules atdzimšanas svētkus, gan kā Dieva dēla dzimšanas svētkus. Kaut gan ir vairāki iztulkojumi vārdiem: „Jums nebūs pretim stāvēt ļaunajam; bet, kas tev sit labajā vaigā, tam pagriez arī otru“, tomēr garīgās vērtības, par kurām domājam vairāk tieši Ziemassvētkos, ir visaugstākās pakāpes maigā vara.

Lai mūsu valsts Ziemassvētkos atdzimstu jaunā spēkā – gan garīgā, gan fiziskā!

GN
2013. g. 18. dec.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com