Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Austrālijas skolas godalgotais koris ārzemju turnejā

Diriģents – Aldis Sils

Laikraksts Latvietis Nr. 289, 2013. g. 18. dec.
Marija Perejma -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Marijatviles skolas koris. Centrā aizmugurē Aldis Sils. FOTO Publicitātes foto.

Ceturtdien, 5. decembrī, kad mācību gada beigu eksāmenu slogs paveikts, 18 Marijatviles (Marryatville) Speciālās mūzikas skolas jauktā kora koristi atvadījās no Adelaides mājām un uzsāka savu pasaules muzikālo izglītības un uzstāšanās ceļu.

Aldis Sils 11 gadus ir pielicis savu unikālo roku jauniešu mūzikas izglītībā, pēdējos gadus būdams skolas mūzikas nodaļas vadītājs. Par pūlēm, motivāciju, diriģēšanu un jauniešu iedvesmošanu kora mākslā viņš ir saņēmis Austrālijas publikas atsauksmi, atzinību un slavu. Jau 2005. gadā skola saņēma ABC Flame balvu par Izcilu mūzikas izglītību Austrālijā.

Aldis izglītības struktūrā ir izveidojis ne tikai augstvērtīgu mūzikas programmu, bet arī labu saprašanos un sadarbību ar skolēniem, un tie atsaucās ar prieku, apmeklējot daudzos ārpus stundu mēģinājums. Pa pēdējiem gadiem kopīgie sadarbības rezultāti ieskaita pirmās vietas Adelaides koru Eisteddfodā, Sidnejas Performing Arts Challenge, kā arī Tallinas Starptautiskajā koru festivālā.

Aldis jauniešiem turpina mācīt citu kultūru dziesmas, un, cik iespējams, koris dzied repertuāru oriģinālā valodā. Ausīm ir dāvana, klausoties latviešu tautas komponistu darbus, kas tiek izpildīti ar burvīgu intonāciju un dikciju.

Šogad skolas koris varēs pielietot citu kultūru mūzikas zināšanas ceļojumā uz Prāgu, Vīni, Budapeštu un Londonu. Prāgā uzstāšanās notiks Prāgas Congress Centrum, CANZA (Czech Australia and New Zealand Association) gadskārtējā labdarības ballē. Dienu vēlāk tie būs dzirdami Hussitian baznīcā vecpilsētās laukumā.

Salcburgā koris varēs palaist pa vieglo toni busiņā, dziedot kā visi citi pasaules tūristi Mūzikas skaņu tūrē (Sound of Music Tour) un apmeklēt Mocarta māju-muzeju.

Iebraucot Vīnē, jaunieši dosies pastaigā uz Central kapsētu, kur atdusas Gluks, Šūberts, Strauss, Bēthovens un Brāmss, bet vēlā pēcpusdienā balsis baudīs Austrālijas sūtņa ļaudis ar viesiem Ziemassvētku pasākumā.

Ceļā uz Ungāriju koristu busiņš pieturēs pie Esterhāzija (Esterhazy) pils, kur Haidns savulaik bija galma komponists un diriģents. Tur pēc pusdienām būs arī mēģinājums un koncerts.

Iebraucot Budapeštā, jaunieši piedalīsies Kodalija (Kodaly) vidusskolas darbnīcā, kur arī koncertēs. Vidusskola ir veltīta tautas komponista un pasaulē iecienītā mūzikas pedagoga Zoltana Kodalija izglītības principiem. Dažas dienas vēlāk koristi pievienosies vietējam bērnu korim, Nador Room izglītības iestādē.

Ielidojot no rīta Londonā, jaunieši pēc īsas tūristu tūres pa pilsētu, gatavosies vakarā uz pēdējo uzstāšanos, lai piedalīties Austrālijas Nama (Australia House) Ziemassvētku sarīkojumā, kas veltīts Dienvidaustrālijas klubam (South Australia Club).

Divu nedēļu ceļojumā, Aldim līdzi ir pedagogi Džeisoms Hamonds (Jason Hammond) un Džasmīna Fenelija (Jasmin Feneley). Aldis ar Džeisonu ir ilgākus gadus sadarbojušies, pēdējo reizi latviešu publika aplaudēja viņam Austrālijas Latviešu 54. Kultūras dienās Adelaidē 2012. gadā, kad Aldis vadīja un diriģēja Kopkora koncertā, bet Džeisons vadīja tās mūzikas ansambli.

Marija Perejma
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com