Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sveicieni Ziemassvētkos un Jaunajā gadā

Rolanda Lappuķes vēstījums

Laikraksts Latvietis Nr. 291, 2014. g. 7. janv.
Rolands Lappuķe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Vēlos izteikt sirsnīgus Kristus dzimšanas svētku sveicienus Ziemas saulgriežu laikā visiem ārzemēs dzīvojošajiem tautiešiem! Ziemassvētki ir klusuma laiks, kad katrs cenšas atrast mieru sevī. Tie ir ģimenes svētki, kad līdzās mieram valda arī prieks. Sevišķi, dzīvojot ārpus savas dzimtenes, nozīmīga ir kopā būšana ar savējiem, būt ģimenes lokā. Lai savstarpējās ģimeniskās, draudzīgās saites pārvar attālumu starp jums un jūsu mīļajiem, kas dzīvo Latvijā vai kādā mītnes zemē ārpus dzimtenes!

2013. gads ir bijis ļoti nozīmīgs un aktīvs, stiprinot saikni un sadarbojoties ar Latvijas diasporu. Vēl nesen Valsts svētkos man bija tas gods apmeklēt Austrālijas latviešus un pārliecināties par to, cik vērtīgs ir arī šis darbs!

Saeimā pieņemti Pilsonības likuma grozījumi, kas paver dubultpilsonības iespējas. Globalizācijas laikā ir svarīgi saglabāt piederības apziņu, lai kur mēs katrs atrastos. Latvijas valsts ir radījusi iespēju nodrošināt pilsonisku saiti ar Latviju arī tiem, kurus vēsture ir aizvedusi projām un likusi mainīt pilsonību. Varam lepoties par šādu attieksmi!

Šogad Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos piedalījās 1300 Latvijas diasporas pārstāvju. Svētku gājienā vērojām 47 latviešu diasporas ārvalstu kolektīvus. Turklāt visplašāk pārstāvētas bija Apvienotās Karalistes, Ziemeļamerikas un Īrijas latviešu kopienas. Latvijas Republikas Saeimā šo svētku laikā jau trešo reizi notika konference Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai, kas pulcina arvien vairāk dalībnieku katru gadu un turpina veidot dialogu starp valdību un diasporu.

Latviešu nedēļas nogales skolas darbība tika veicināta, rīkojot pedagogu seminārus. Tie tagad notiek Latvijā, Lielbritānijā, ASV un arī Austrālijā. Tāpat arī finansējumu saņēmušas 36 latviešu nedēļas nogales skolas pasaulē.

Viens no nozīmīgākajiem pasākumiem, kas veicināja sadarbību ar diasporu un stiprināja tās iesaisti Latvijas sabiedriskajos procesos, bija Pasaules brīvo latviešu apvienības, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Ārlietu ministrijas rīkotais pirmais Pasaules Latviešu ekonomikas un inovāciju forums, kurā piedalījās vairāk nekā 350 dalībnieku. Ņemot vērā Latvijas diasporas atsaucība un iesaisti šajā pasākumā, ir svarīgi turpināt attīstīt ideju par pasaules latviešu uzņēmēju un profesionāļu satīklošanu un sadarbību.

2014. gadā gaidāmi daudzi izaicinājumi un jauni projekti diasporas jomā. Turpināsim uzsāktās iniciatīvas komunikācijas jomā, lai veicinātu informācijas pieejamību Latvijas diasporai ārzemēs un aktīvāk sadarbotos ar Latvijas diasporas medijiem.

Jāatzīmē, ka Ārlietu ministrijas vadībā sākusi darboties starpinstitūciju darba grupa, kas koordinēs sadarbību ar diasporu un sagatavos valdības dokumentu vienotai darbībai diasporas jomā. Darba grupas sastāvā nav tikai valdības institūciju, bet arī Pasaules brīvo latviešu apvienības un Eiropas latviešu apvienības pārstāvji.

2014. gadā ar atvērtām rokām Latvijā tiks gaidīts katrs tautietis. Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, un vajadzēs vien sakrāt nelielu eiro summu, lai pilnībā baudītu šo plašo programmu! Vēlreiz pateicoties par Jūsu silto uzņemšanu, no visas sirds novēlu visiem laimīgu, gaišu un ražīgu Jauno gadu!

Rolands Lappuķē
LR Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumosAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com