Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kameras pilnsapulce Adelaidē

LTRKA gads ir bijis sekmīgs

Laikraksts Latvietis Nr. 291, 2014. g. 7. janv.
Ilmārs Lūsis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

LTRKA jaunā valde. FOTO Pēteris Strazds.

Latviešu Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras Austrālijā (LTRKA) gada pilnsapulce notika 2013. g. 7. decembrī Adelaides latviešu namā Tālava. Pilnsapulci atklāja kameras prezidents Dr. Valdis Tomanis un paziņoja par pilntiesīgu lemt izziņoto darba kārtu. Pēc sākuma formalitātēm un iepriekšējās pilmsapulces protokola pieņemšanas, Dr. Tomanis deva savu ziņojumu.

Pagājušais gads Kamerai ir bijis sekmīgs gan darbībā, gan arī finansiāli. Kā vēlāk to apstiprināja kasieris, kopumā ieņemts $2955,29 un izdots $2353,45 rezultātā dodot atlikumu $601,84 un Kameras bankas kapitālu $7708,73.

Kameras darbība galvenokārt koncentrējās divos virzienos. Gadskārtējās Kameras pusdienās, kuru mērķis ir informēt par aktualitātēm Latvijā un šeit. Šogad tajās piedalījās turpat pussimts viesu gan pašmāju, gan pārstāvji no igauņu un lietuviešu kopienas, kā arī prominences no vietējās nelatviešu sabiedrības. Viesu runātājs bija bijušais senators Dr. Beidens Tīgs (Baden Teague), kurš savā runā pieskārās arī saviem iespaidiem, ceļojot pa Latviju.

Otrs nozīmīgākais notikums bija uzņēmēju pieņemšana Latvijā un piedalīšanās pirmā ekonomikas un inovācijas forumā. Šie ir Kameras galvenie sarīkojumi, kuros tika risināti mērķtiecīgi uzdevumi uzņēmēju informācijai un veiktas sabiedriskas mijiedarbības. Pieņemšanā piedalījās rekorda skaits dalībnieku, kurus uzrunāja Latvijas kameras ģenerāldirektors J. Endziņš gan viesu runātājs Aleksandrs Gārša un Dr. Gunārs Nāgels. Uzmundrinošus vārdus teica arī vēstnieks Rolands Lappuķe, šīgada 18. novembra svētku runātājs Austrālijā.

Kameras valde joprojām sniedz informāciju par sadarbības iespējām ar Austrāliju, bet pasaules tirgus krīzes dēļ vairāk akūtā darbība turpinās tūrisma un izglītības jomās.

Kameras biedru sastāvs nav daudz mainījies. Esam uzņēmuši jaunu biedri Brigitu Muški no Melburnas. Brigita un Kārlis daudzus gadus ir atbalstījuši mūsu pasākumus Rīgā, kā arī bijuši mecenāti vairākām Kameras organizētām turnejām kā kultūrā, tā sporta jomās.

Runājot par nākotnes darbību, Dr. Tomanis ziņoja, ka kameras 20 gadu atceres pusdienas notiks nākamgad 9. maijā, un uzņēmēju pieņemšana Latvijā jūlija sākumā.

Pēc obligāto ziņojumu pieņemšanas notika valdes vēlēšanas, un klātesošie pārvēlēja līdzšinējo valdi: Prezidents Dr. Valdis Tomanis, viceprezidents Ilmārs Lūsis, sekretāre Jolanta Lūse, kasieris Imants Dicmanis, grāmatvede Glenisa (Glenys) Dicmane, biedrzine Inārs Strazda, protokolētāja Dzintra Sudimte un Melburnas pārstāvis Kārlis Kasparsons.

Pilnsapulces noslēgumā notika dzīvas pārrunas un ierosinājumi, pēc kā prezidents pateicās bijušai valdei par sekmīgo darbību un klātesošiem biedriem par līdzdalību pilnsapulcē.

Pēc pilnsapulces biedri pulcējās kopīgās pusdienās, kurās spraigi turpinājās pārrunas.

Ilmārs Lūsis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com