Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Divas izstādes Sidnejā

Gleznas un fotogrāfijas

Laikraksts Latvietis Nr. 291, 2014. g. 7. janv.
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Biruta Klarka (Clark). „Flamenko“ („Flamenco“), akrils, 34x24cm. FOTO Ojārs Greste.

Ojārs Greste. „Trausla sistēma“ („Fragile System“), eļļa, 50x75cm. FOTO Ojārs Greste.

Andra Krūmiņa. „Zemes māte“ („Earth mother“), jaukta tehnika, 46cm diam. FOTO Ojārs Greste.

Dzidra Mičele (Mitchell). „Uzlasītāji“ („Gleaners“), akrils, 56x101cm. FOTO Ojārs Greste.

Jura un Vitas Runģu fotoizstāde. FOTO Ojārs Greste.

Lai kuplinātu Latvijas Valsts 95. gadu neatkarības svētku noskaņu, Sidnejas Latviešu nama Baltās zāles sienas bija izgreznotas ar ne tikai vienu, bet divām izstādēm. Vienā zāles pusē bija Austrālijas Latviešu mākslinieku apvienības (ALMA) gadskārtējā gleznu izstāde, bet otrā – Jura un Vitas Ruņģu foto izstāde.

ALMA izstādē piedalījās 9 mākslinieki ar 18 gleznām. Anita Misiņa izstādīja divas ainavas savā iemīļotajā pasteļa tehnikā. Birutai Klarkai (Clark) bija četras ļoti atšķirīgas gleznas; man it sevišķi patika abstraktais Flamenko, kas ar dramatiski sarkaniem un melniem toņiem uzbūra flamenko dejas ritmu un kaislību. Klarkas čempiona zirga Melnais Kaviārs portrets nesen tika godalgots citā izstādē Sidnejā. Ojārs Greste rādīja abstraktu gleznu rozā, sarkanos, dzeltenos un zilos toņos, kas atgādināja ķermeņa iekšējo trauslumu. Andrai Krūmiņai, ka vienmēr, bija kas neparasts – šoreiz glezna Zemes māte bija apaļā formā un zaļganzilās krāsas izraisīja zemes dziļumu.

Dzidru Mičeli (Mitchell) pazīstam kā mākslinieci ar dziļu ieskatu cilvēka dabā, un tas bija redzams viņas trīs darbos Atbraucēji, Asimilācija un Uzlasītāji. Anitas Rezevskas Pašportrets, pagātne un tagadne turpina viņas pašportretu sēriju, kurā Rezevska risina savu dzīvi un identitāti. Šī glezna tika izvēlēta 2013. gada Arčibalda portretu Salon de refusees izstādē (Archibald Portrait Prize). Alda Rudze nesen atgriezās ALMA izstādēs un atkal pārsteidza ar divām lielām gleznām, kur ziedi attēloti daudz lielāki nekā tie parādās dabā. Raimonda Rumbas lielformāta emaljas krāsu darbs uz koka Bez nosaukuma atgādina senu, arhetipisku būtni. Un adelaidiete Ilze Strautiņa-Coombe piedalījās ar trijiem maziem dekoratīviem darbiem.

Foto izstādē redzējām pazīstamus Rīgas skatus divos variantos: nezināma fotogrāfa melnbaltus uzņēmumus no 1980. gadiem, kuriem blakus bija Jura un Vitas Ruņģu skati uzņemti tajās pašās vietās apmēram 30 gadus vēlāk. Bija interesanti redzēt, kas ir mainījies Rīgā šajā laika posmā.

Izstādes ir redzamas no 16. novembra līdz 2014. gada 12. janvārim. Gleznu izstādi iekārtoja ALMA; foto izstādi iekārtoja Juris un Vita Ruņģi.

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com