Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas Barikāžu dienu karogs Kanberā

DV nodaļai to nodod čehs

Laikraksts Latvietis Nr. 292, 2014. g. 17. janv.
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Peter Jan Neveceral un DV Kanberas nodaļas priekšsēdis Edvīns Peniķis. FOTO Edvīns Peniķis.

Kanberas tuvumā dzīvojošais čehs Peter Jan Neveceral nodeva DV Kanberas nodaļas glabāšanā viņam dāvināto, vienu no Barikāžu dienu karogiem.

Pagājušā gadsimta 90tos gados Neveceral bija naftas uzņēmuma SGS (Societe Generale de Surveillance) galvenais vadītājs (CEO) toreizējās Padomju Savienības valstīs – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Viņa galvenā uzturēšanās vieta bija Ventspils un Rīga.

Dzīvojot Latvijā, viņš iepazina Latviju un latviešu tautas nacionālos centienus. Barikāžu dienu laikā viņš norīkoja daļu no saviem darbiniekiem piegādāt pārtiku barikāžu aizstāvjiem. Pateicībā par šo atbalstu viens no barikāžu aizstāvjiem viņam uzdāvināja vienu no viņu karogiem. Atvaļinoties no darba un pārceļoties uz dzīvi Kanberā, viņš šo karogu nodeva DV Kanberas nodaļas glabāšanā.

Patlaban Neveceral ar savu ģimeni dzīvo skaistā ārpus Kanberas pakalnes virsotnē. No viņa mājas paveras plašs skats uz kalnaino apkārtni un viņa vīna laukiem. Arī mājas iekšpuse – gleznas un citi mākslinieciski rotājumi liecina par Neveceralu dzīvi Eiropā un it sevišķi Baltijas valstīs.

Sarunās Neveceral labvēlīgi izteicās par Ventspils pilsētas galvu Lembergu, dēvējot viņu kā gudru pilsētas saimniecisko un politisko vadītāju. Viņš Lembergu apzīmēja kā astute businessman (vērīgu biznesmenu).

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com