Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Atzinība Norvēģijas latviešu saimes darbarūķiem

Pasniedz LR Ārlietu ministrijas Atzinības rakstus

Laikraksts Latvietis Nr. 294, 2014. g. 20. janv.
Harijs Valdmanis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: vēstnieks Indulis Ābelis, Kira Holmsen, Johan Andreas Holmsen.

Latvijas vēstnieks Norvēģijā Indulis Ābelis svinīgā sarīkojumā piektdien, 24. janvārī pasniedza LR Ārlietu ministrijas Atzinības rakstus diviem mūsu latviešu saimes cītīgiem darbiniekiem – Kirai Holmsen un viņas vīram, norvēģim, Johan Andreas Holmsen.

Kira vēlmi darboties šejienes latviešu sabiedrībā ir guvusi no sava nelaiķa tēva Valentīna Dāldera, kurš savā laikā bija Norvēģijas Latviešu biedrības valdes sekretārs. Arī Kira ilgus gadus bija biedrības valdes sekretāre. Bet jau sen pirms tam Johan Andreas un Kiras namā tika svinēti Līgo svētki, mūsu Valsts svētki un citi sarīkojumi. Johan Andreas vienmēr rūpējās, lai šais reizēs karoga mastā plīvotu Latvijas karogs un lai Līgo vakarā degtu kārtīgs ugunskurs. Holmsenu namā tika svinētas Latviešu biedrības trīsdesmit, četrdesmit un piecdesmit gadu darbības jubilejas. Tikai pēdējos gados latviešu saime ar jaunieceļotājiem ir kļuvusi tik kupla, ka sarīkojumiem ir jāmeklē plašākas publiskas telpas, Holmsenu nams vairs visus nevar uzņemt.

Pēc vēstnieka sirsnīgas uzrunas un Atzinības rakstu pasniegšanas, Latviešu biedrības valdes loceklis Kārlis Valdmanis nolasīja Latvijas ģenerālkonsula Arvida Grundšēna (Grundekjøn) un viņa kundzes Heges apsveikumu. Kārlis arī sveica no Latviešu biedrības Norvēģijā; viņš ir vienīgais veclatvietis biedrības valdē. Bija ziedu veltes no vēstniecības, Latviešu biedrības, kā arī no atsevišķām personām.

Sarīkojums noslēdzās, malkojot Rīgas šampanieti.

Harijs Valdmanis, Oslo
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com