Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pēteris Greste vēl Toras cietumā

Jaunākās ziņas par Austrālijas latviešu žurnālistu

Laikraksts Latvietis Nr. 295, 2014. g. 5. febr.
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pēteris Greste.

Pēteris Greste (pa labi) un viņa Al Džazira kolēgs Mohamed Fahmijs (Mohamed Fahmy) atbild arestētāju jautājumus savā viesnīcas istabā, 2013. gada 29. decembrī. Fotogrāfija ir kadrs no aresta video, http://www.youtube.com/watch?v=Dna2d91X8Y4. FOTO altahrirtvchannel.

Pēteris Greste un Mohamed Fāmi pēc aresta ārpus viesnīcas. Fotogrāfija ir kadrs no aresta video, http://www.youtube.com/watch?v=Dna2d91X8Y4. FOTO altahrirtvchannel.

Austrālijas latviešu izcelsmes žurnālists Pēteris Greste ir bijis Kairas Tora cietuma jau vairāk nekā piecas nedēļas, kopš viņu kopā ar diviem kolēģiem, Al Džazira žurnālistiem arestēja Ēģiptē 2013. gada 29. decembrī. Valdība apsūdzējusi žurnālistus par „netaisnīgu informācijas izplatīšanu“ un uzskata, ka viņi palīdz Musulmaņu brālībai, kas nesen tika deklarēta par teroristu organizāciju.

Ēģiptes valdība jau ilgāku laiku uzskata, ka Al Džaziras arābu valodas aģentūra ir atbalstījusi iepriekšējo prezidentu Morsiju (Morsi) un Musulmaņa brālību. Pēteris Greste strādā Al Džaziras angļu valodas aģentūrai. Lai gan angļu valodas aģentūra darbojas neatkarīgi no arābu aģentūras un ir pasaulē atzīta par tās objektīvo reportāžu, Ēģiptes valdība, acīmredzot, uzskata abas aģentūras kā vienu organizāciju un vēlas to apklusināt.

Pret žurnālistu arestu ir izteikušies ASV Valsts departamenta (State Department) pārstāvis, Apvienoto Nāciju Cilvēku tiesību pārstāvis, kā arī Austrālijas ārlietu ministre Džūlija Bišopa (Julie Bishop).

29. janvārī Ēģiptes valsts prokurors pagarināja Al Džazira žurnālistu aizturēšanu par vēl 15 dienām. Ēģiptes pašreizējos sasprindzinātos apstākļos turpmāko notikumu gaita ir nenoteikta un neparedzama. Ēģiptes tiesu sistēma ir sarežģīta un mums neizprotama.

Neskatoties uz starptautiskiem protestiem, Ēģiptes valdība cenšas stiprināt savu stāju. Svētdien, 2. febr. privātais Ēģiptes Al Tahrir TV kanāls rādīja filmu, kas uzņemta Pētera aresta laikā un parāda viņa un kolēģu viesnīcas istabu kratīšanu un žurnālistu nopratināšanu. Skat. šeit>>

Viss notiek arābu valodā, bet ir skaidrs, ka ar draudošo mūziku filmas mērķis ir parādīt žurnālistus sliktākā gaismā. Par filmu var lasīt aprakstu angļu valodā Kanādas Monreālas avīzē Skat. šeit>>

Ir laiks prasīt, kāpēc Austrālijas valdība neizsakās spēcīgāk par savu pilsoni? Pēteris Greste sēž cietumā piecas nedēļas bez kādas formālas apsūdzības. Kāpēc Austrālijas ārlietu ministre kategoriski nepieprasa, lai atbrīvo Pēteri Gresti?

Precedents stingrākai un skaļākai rīcībai notika 2012. jūlijā, kad tā laika Austrālijas ārlietu ministrs Bob Kārs (Bob Carr) aizlidoja uz Lībiju (Libya), lai atbrīvotu austrāliešu advokātu Melindu Teiloru (Melinda Taylor), kuru bija aizturējusi kāda Lībijas grupa. Skat. šeit>>

Pēteris Greste un viņa kolēģi ir apcietināti par to, ka viņi ir darījuši savu darbu kā žurnālisti, lai informētu pasauli par to, kas notiek Ēģiptē. Saucieniem par netaisnīgo apspiešanos ar preses pārstāvjiem jākļūst skaļākiem, un Austrālijas valdībai ir jābūt pie vadības, lai atbrīvotu savu pilsoni.

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com