Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


XIV Latviešu Dziesmu svētki Kanādā aicina

Vēl nepilns pusgads

Laikraksts Latvietis Nr. 295, 2014. g. 5. febr.
Baiba Bredovska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

XIV Latviešu Dziesmu svētki Kanādā.

Kopkoris 2009. gadā. FOTO Publicitātes foto.

Tautas deju lieluzvedums 2009. gadā. FOTO Publicitātes foto.

Kanada_Laima

Laimas pulkstenis Kanādā. FOTO Publicitātes foto.

Dziesmu pinu, deju pinu
Latvju tautas vainagā!

Pēc nepilna pusgada būs laiks doties uz Hamiltonu Kanādā, kur 2014. gadā no 3. līdz 6. jūlijam risināsies XIV Latviešu dziesmu svētki Kanādā. Pilsētas centrs pārvērsies par mazo Latviju, kur ik uz soļa skanēs latviešu valoda, kad tautieši no tuvienes un tālienes pulcēsies vienuviet, lai kopīgi pītu krāšņu dziesmu, deju un draudzības vainagu. Te savīsies bērnu jautrās čalas ar nobriedušām balsīm un sirmgalvju vērīgiem skatieniem un kur griezīsies, tur latvietis priekšā! Būs svētki visām paaudzēm, visām interesēm, visu priekam.

Svētku centrs būs Sheraton Hamilton viesnīca, kur atradīsies mūsu iemīļotais Laimas pulkstenis, kas aicinās uz tikšanos. Tur, visu svētku laiku, atradīsies informācijas centrs, biļešu birojs, dalībnieku reģistrācija, svētku tirdziņš, lietišķās mākslas izstāde un daudz kas cits. No viesnīcas visas sarīkojumu telpas ir viegli sasniedzamas kājām ejot.

Turpat, Sheraton viesnīcas pagalmā, kas atrodas ārpus viesnīcas otrā stāva un virs iepirkšanas centra, būs svētku galvenā satikšanās vieta – iesaukts SVĒTKU JUMTS. Šeit visu dienu būs iespējams veldzēties ar vēsu atspirdzinājumu un baudīt latvisku ēdienu, par ko rūpēsies Latviešu Centra Toronto virtuve, šefpavāra Ingo Kārkliņa vadībā. Turpat paredzēta arī dienas programma ar deju, dziesmu un citiem priekšnesumiem, kā arī nodarbības bērniem. Ideāla vieta satikt vecos draugus un iegūt jaunus.

Ceļš uz svētkiem jau sācies, gan rīkotājiem, gan programmas izpildītājiem, jo svētku norise strauji veidojas, repertuārs tiek apgūts, sarīkojumu biļetes pārdodas un par svētkiem tiek runāts tālu un plaši.

Nav par vēlu vēl pieteikt savu līdzdalību svētku programmas izpildītāju pulkā. Tautas deju nozares vadītāja Māra Simsone aicina tautas deju kopas pieteikties, rakstot jsimsons@cogeco.ca. Kori, kā arī atsevišķi dziedātāji, var pieteikt savu līdzdalību kopkora koncertā sazinoties ar mūzikas nozares vadītāju Juri Ķeniņu gkenins@rogers.com.

Lūdzu iepazīstieties ar dziesmu svētku daudzpusīgo un interesanto programmu.

Ceturtdien, 3. jūlijs

LIETIŠĶĀS MĀKSLAS IZSTĀDES ATKLĀŠANA Šeratona viesnīcā. Izcilas rotas, audumi, adījumi, kokgriezumi un keramika tradicionālā un modernā apdarē.

DZIESMU SVĒTKU IESKAŅA un ATKLĀŠANA izcilā koncertzālē Hamilton Place. Dziesmota svētku ieskaņa savijot tradicionālo un moderno dziesmās un dejās ar dalībniekiem no Ziemeļamerikas un Latvijas. Kaut kas visām paaudzēm!

TĒLOTĀJAS MĀKSLAS IZSTĀDES ATKLĀŠANA Hamilton Artists Inc. galerijā. Latviešu mākslinieku darbu izstāde jaunajā galerijā, kas atrodas netālu no Šeratona viesnīcas un ir pusceļā uz katedrāli, kur notiek vairāki koncerti.

TEĀTRIS – RŪDOLFA BLAUMAŅA „SKRODERDIENAS SILMAČOS“ Latviešu teātra iemīļotā klasika jautrā garā ar režisori Jolantu Lindi. Lomās aktieri no Toronto Daugavas Vanagu teātra kopas un pieaicināti talanti. Notiks divas izrādes 3. jūlijā.

GARĪGAIS KONCERTS vēsturiskajā Christ's Church katedrālē. 150 dziedātāju kopkoris sniegs Ziemeļamerikas un Latvijas komponistu skaņdarbus.. Piedalās koris Sonore, kamerorķestris un ērģelnieki. Būs arī kopīga korāļu dziedāšana klausītājiem ar māksliniekiem.

SADRAUDZĪBAS BALLĪTE notiks Liuna Station, kas agrāk bija vilcienu stacija, bet tagad atjaunota ar skaistajām telpām. Jautrs vakars ievirzīties svētku sliedēs. Deju mūziku spēlēs Autobuss Debesīs no Latvijas un Tērvetes Trubadūri no Monreālas.

Piektdien, 4. jūlijs

JAUNDEJU SKATE uz Hamilton Place skatuves. Jaundeju sacensību noslēguma deju izrāde. Piedalīsies deju kopas, kas ir iesniegušas jaundejas vērtēšanai.

TEĀTRIS „SKRODERDIENAS SILMAČOS“ Trešā un pēdējā izrāde.

LATVIEŠU KAMERMŪZIKAS UN OPERAS KONCERTS Christ's Church katedrālē. Piedalīsies klarnetists Mārcis Kūlis no Liepājas un svētku kamerorķestris ar daudzveidīgu repertuāru. Izvilkumus no latviešu operām sniegs Latviešu Nacionālās Operas solisti un kamerorķestris LNO diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā.

SADANCIS Tautas sadancis – danči un rotaļas visām paaudzēm ar ansambli Folkvakars no Latvijas.

VIESU KOŖA „SONORE“ KONCERTS arī katedrālē. Dziedās izcilais Rīgas jauktais koris Sonore diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā.

JAUNIEŠU BALLE „DISKOTĒKA LAUKU SĒTĀ“ Absinthe klubā. Jautrs vakars ar vietējiem muzikantiem no Toronto – spēlēs jauniešu rokgrupa Penzionāri un būs arī DJ mūzika.

KABARĒ VAKARS „DEBESS MANNĀ“ Convention Centra zālē. Dziesmots vakars Lindas Marutas Kronbergas vadībā ar meiteņu trio Debess mannā, kas apburs vakara apmeklētājus ar trimdas populārām dziesmām, pieaicinot arī zvaigžņotus viesus.

Sestdien, 5. jūlijs

TAUTAS TĒRPU SKATE Ieskats tautiskā mantojuma bagātībā no pagātnes līdz mūsdienām.

KOPKORA KONCERTS „DZIESMU PINU VAINAGĀ“ Hamilton Place. 500 dziedātāju kopkoris svētku kamerorķestra un kokļu pavadījumā atskaņos 25 dziesmas no latviešu mūzikas klasiķiem līdz Amerikas un Kanādas komponistiem un jaunākām dziesmām no Latvijas.

BĒRNU BALLE Balle jaunākiem svētku apmeklētājiem ar vecāku klātbūtni – bet ne pārāk tuvu.

SVĒTKU VAKARIŅAS Convention Centrā. Vakariņas svētku gaisotnē. Biļetes tikai iepriekšpārdošanā.

SVĒTKU BALLE Convention centrā. Nepārtraukta deju mūzika – spēlēs Autobuss Debesīs no Latvijas un Adam Zahl no Čikāgas.

MŪZIKĀLAIS KOKTEILIS Visdažādākie muzikālie priekšnesumi intīmā gaisotnē svētku balles blakus zālē. Ieeja ieskaitīta svētku balles biļetē.

Svētdien, 6. jūlijs

EKŪMENISKAIS DIEVKALPOJUMS katedrālē. Sapīsim lūgšanās, vārdā un mūzikā slavu un pateicību dzīvajam Dievam!

RAKSTNIEKU CĒLIENS „VĀRDOS IR SPĒKS“ Tikšanās ar iemīļotiem rakstniekiem, kuŗu pārdzīvojumiem sekots līdzi caur viņu romāniem un dzejoļiem.

TAUTAS DEJU LIELUZVEDUMS „DEJU PINU VAINAGĀ“ UN SVĒTKU NOSLĒGUMS Copps Coliseum. Krāšņa deju izrāde ar dejotājiem no Kanādas, ASV, Latvijas un citām valstīm. Dejas pavada ansamblis Folkvakars no Latvijas un lieluzvedumam īpaši veidots tautas deju koris. Svētku noslēgums ar dziesmu svētku karoga nodošanu nākamo Ziemeļamerikas dziesmu svētku rīkotājiem.

ATVADU DANCIS Šeratona viesnīcā un uz jumta. Svētku izskaņa visām paaudzēm ar dančiem, dejām un draugiem.

* * *

Aicinām ierasties Hamiltonā laicīgi, lai sestdien 28. jūnijā piedalītos Jāņu svinēšana Toronto Sv. Andreja draudzes lauku īpašumā Sidrabene, kas atrodas apmēram pus stundas braucienā no Hamiltonas. Turpat, otrdien 1. jūlijā, tiks atzīmēta Kanādas diena un ieskandēti dziesmu svētki sidrabeniešu rīkotājā pasākumā VASARAS VAINAGU SVĒTKI. Paredzēta interesanta programma ar viesu grupu priekšnesumiem visas dienas garumā. Būs arī nodarbības bērniem, tirdziņš ar amatnieku demonstrējumiem, alus dārzs, uguņošana, zaļumballe un daudz kas cits. Aicinām ievadīt svētkus Sidrabenē un tad doties uz Hamiltonu.

Rīcības komiteja ir arī rūpējusies par viesiem no attālākām vietām, kas vēlētos tuvāk iepazīties ar apkārtni. Tiks piedāvātas ekskursijas trešdien 2. jūlijā uz Niagaru un Toronto. Piedalīšanās ekskursijās ir tikai ar iepriekšēju pieteikšanos un samaksu. Būs arī iespēja izkārtot ekskursijas citās reizēs grupām, kas to vēlētos.

Nodrošiniet savu mājvietu Hamiltonā rezervējot istabas par svētkiem pazemināto cenu.

SHERATON HAMILTON, dziesmu svētku galvenā viesnīca. 1-800-514-7101 vai 1-888-627-8161

CROWNE PLAZA HOTEL 1-800-227-6963. Jāieraksta kods LS4.

STAYBRIDGE SUITES, istabas ar virtuvīti un cenā ieskaitītas brokastis, 1- 905-527-1001 ext. 5003
sales@staybridgehamilton.com.

Rezervējot istabas pa telefonu visās viesnīcās jāpiemin LATVIAN SONG FESTIVAL, lai saņemtu svētkiem pazemināto cenu.

Sarīkojumu biļetes ir jau pārdošanā. Lūdzam iepazīties ar svētku mājas lapu www.latviansongfest.com, kur atradīsiet jaunāko informāciju, gan apmeklētājiem, gan svētku dalībniekiem un turpat drīzumā būs iespēja pasūtīt sarīkojumu biļetes. Aicinām arī draudzēties ar mums Facebook lapā latviansongfest2014. Papildus informācijai, lūdzu rakstiet emba.br@cogeco.ca.

Uzredzēšanos Hamiltonā 2014!

Baiba Bredovska
XIV Latviešu dziesmu svētku Kanādā
Rīcības komitejas priekšsēdeAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com