Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Diasporas tēmas aktualizēšana sabiedriskajos medijos

Darba grupas sēde Ārlietu ministrijā

Laikraksts Latvietis Nr. 296, 2014. g. 13. febr.
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Otrdien, 28. janvārī Ārlietu ministrijas vadībā notika darba grupas diasporas politikas jautājumos kārtējā sēde. Tajā diskutēja par diasporas tematikas aktualizēšanu Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas saturā, lai veicinātu komunikāciju un ciešākas saiknes stiprināšanu ar tautiešiem, kā arī pārrunāja šo mediju materiālu pieejamību diasporas mītnes zemēs.

Latvijas Televīzija (LTV) informēja, ka strādā pie tā, lai novērstu gan autortiesību ģeogrāfiskos, gan tehnoloģiskos ierobežojumus, kas ietekmē tautiešu pieeju LTV tiešraidēm vai materiāliem internetā. Latvijas Radio (LR) ģeogrāfisko autortiesību ierobežojumu nav. Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvji atzīmēja, ka minēto jautājumu risināšanu nākotnē paredz vienotā Latvijas Sabiedriskā medija koncepcija. Kamēr izvērstāki risinājumi ir vēl procesā, LTV nodrošinās, lai būtu iespēja internetā skatīties valstiski nozīmīgas tiešraides, piemēram, Latvijas Valsts prezidenta un Ministru prezidenta uzrunas Jaunajā gadā vai 18. novembrī.

Darba grupas sēdē LTV un LR pārstāvji darba grupu iepazīstināja ar plānoto 2014. gadā un turpmāk – diasporas tematikas integrētu iekļaušanu sabiedrisko mediju saturā un ar diasporas tematikai veltītiem raidījumiem. Tika iezīmēts komunikācijas virziens ar diasporas jauniešiem, izmantojot Latvijas Radio 5 platformu. Tāpat sarunās tika uzsvērta Latvijas Sabiedrisko mediju vienotā portāla www.lsm.lv nozīme komunikācijā ar tautiešiem ārzemēs, kas piedāvā LTV un LR saturu internetā.

Sēdē piedalījās Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Ivars Belte, Latvijas Radio valdes loceklis Jānis Siksnis, Latvijas Sabiedrisko mediju vienotā portāla redaktore Marta Cerava un citi šo mediju pārstāvji, kā arī NEPLP pārstāvji Ainārs Dimants, Dainis Mjartāns un Ivars Zviedris.

Darba grupā piedalās Ārlietu ministrijas, Kultūras ministrijas, Pasaules brīvo latviešu apvienības, Eiropas Latviešu apvienības, Ministru prezidenta biroja, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latviešu valodas aģentūras, Ekonomikas ministrijas un Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvji, kā arī eksperte-pētniece Aija Lulle. Tās uzdevums ir koordinēt, stiprināt Latvijas institūciju un diasporas organizāciju sadarbību, kā arī izstrādāt saskaņotu diasporas politiku.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com