Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pirmā skolas diena Adelaidē

Karstums izjauca mācības

Laikraksts Latvietis Nr. 296, 2014. g. 13. febr.
Reinis Dancis un Iveta Leitase -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Adelaides Latviešu skolas pirmā diena. FOTO Reinis Dancis.

No kreisās stāv: Ēriks Līdums, Zāra Dance, Amber Didrichsone, Inga Līduma. Sēž: Tārans Tomsons, Analīse un Maksis Vedigs, Kristiāna Rumpe un Ēriks Švarcs. FOTO Reinis Dancis.

Smidzinātājs un pirmsskolnieki. FOTO Reinis Dancis.

Sestdien, 1. februārī Adelaides Latviešu Skola atsāka mācības, bet tā kā tajā dienā Adelaidē pareģoja 42°C, skolas bērnus atlaida agri no skolas, un skolotāji izmantoja laiku, saplānojot skolas gadu, sadalīja klases un izvēlējās skolas projektu tēmu. Bija tik karsts, ka bērnudarznieki aizbrauca uz Tusmora Parku, kur varēja plunčāties zem zēģelēm.

Pamatskolā šogad būs četras klases – Pirmsskolas klase, Sagatavošanas/2. klase, 3./4. klase un 5./6. klase. Izlaiduma klases šogad nebūs. Vidusskolā mācības uzsāks 8. un 10. klase. Mācības notiks sestdienu rītos kopā ar pamatskolas bērniem. Pirmdienu vakaros skolas telpās darbosies pieaugušo latviešu sarunvalodas mācību klase.

Skolas gads, kā parasti, risināsies ap galvenajiem notikumiem latviešu kalendārā – Lieldienas, Aizvesto piemiņas diena, Jāņi, kurus šogad atkal svinēs Dzintaros, skolas ikgadējais sarīkojums, 18. novembra svinības, liecību izsniegšana un Ziemassvētku eglīte.

Visi datumi būs atrodami skolas mājas lapā www.skola.org.au kalendāra sadaļā.

Skolas projektu un sarīkojuma tēma šogad būs Latvijas pilsētas – katra klase izvēlēsies vienu pilsētu, un mācību stundās pētīs, ar ko tā ir slavena, kur tā ir, kas tur dzīvo, un tad skolas sarīkojumā to visu rādīs un stāstīs.

Šogad Adelaides Latviešu skola ir izveidojusi Pirmsskolas klasi 4-gadniekiem. Patreiz ceram, ka šajā klasē būs 8 bērni. Stundas sāksies plkst. 9.30 un notiks skolas telpās līdz plkst. 10.15. Dace Eigen un Ļena Rumpe vadīs klasi. No plkst. 10.20 pirmsskolnieki dosies atpakaļ uz skautu mītni un spēlēsies kopā ar bērnudārzniekiem.

Sestdien, 8. februārī pirmsskolnieki piedalījās pirmajā klasē un tam pa godu Dace Freija un Mārīte Rumpe viņiem piešķīra Burtu balvas.

Tā kā Adelaidē atkal bija 42°C, visi bērni skrēja un spēlējās zem smidzinātāja skautu mītnes zālājā.

Reinis Dancis un Iveta Leitase
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com