Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Petīcija: atbrīvot Pēteri Gresti

Pētera Grestes tēvs Juris raksta

Laikraksts Latvietis Nr. 297, 2014. g. 19. febr.
Juris Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pēteris Greste.

Mans vārds ir Juris, es dzīvoju Brisbanē. Pirms 50 dienām mans dēls Pēteris tika arestēts un ielikts Ēģiptes cietumā, vieninieka kamerā par to, ka viņš ir izplatījis „maldinošas ziņas“. Mūsu ģimenei tas ir murgs. Mēs ar Pētera māti nezinām, kad mēs viņu atkal redzēsim. Starptautisks spiediens ir palīdzējis veicināt tiesas prāvas datumu, bet mums vajag Jūsu palīdzību, lai Pēteri atbrīvotu.

20. februārī notiks tiesas prāva, un Pēteri varētu apcietināt uz gadiem. Viņš nav pārkāpis nekādu likumu, bet Ēģiptē tas varbūt nelīdzēs. Viņš strādāja televīzijas ziņu aģentūrai, kas Ēģiptes valdībai nepatīk – Al Džazira. Mūsu labākās izredzes viņu drīz atkal satikt ir, ja tūkstošiem austrāliešu mums pievienojas un prasa Ēģiptes armijas vadītājam izrādīt līdzjūtību un atbrīvot Pēteri.

Pēterim ir cerība, ja mēs veikli darbojamies. Mēs esam dzirdējuši, ka Ēģiptes valdība jūt starptautisko spiedienu par viņu rīcību šajā lietā. Lūdzu palīdziet mums un parakstiet šo steidzīgo petīciju, atbalstot mūsu lūgumu, lai Pēteri atbrīvo, cik vien drīz iespējams.

http://www.avaaz.org/en/free_peter_greste_loc/?bLYxaab&v=35981

Pēteris strādāja, atrodoties viesnīcā, savā istabā, kad viņu un divus Al Džazira kolēģus arestēja, jo dažas nedēļas agrāk Al Džazira aģentūras birojam uzbruka un to izvandīja. Pēteri un viņa kolēģus apsūdz par to, ka viņi atbalsta Ēģiptes valdības opozīciju, ko pagaidu valdība dēvē par teroristiem, un ka viņu reportāžas rāda, ka Ēģipte ir pilsoņu kara stāvoklī, ko valdība uzskata par maldinošām ziņām. Domāju, ka lielākā daļa cilvēku to sauktu par žurnālistiku.

Mēs ar sievu esam bijuši Avaaz biedri daudzus gadus, un esam atbalstījuši daudzas kampaņas, bet nekad nodomājām, ka mūsu dēls būs kādas kampaņas centrā. Līdz šim esam bijuši atturīgi, prasot publikas atbalstu pirms prāva iesākas. Bet tagad jūtam, ka ir pienācis laiks lūgt sabiedrības palīdzību un pacelt balsis pret Pētera netaisnīgo apcietināšanu un apsūdzēšanu. Lūdzu palīdziet mums nosūtīt ziņu Ēģiptes valdībai, ka Pētera arests nav pieņemams godīgā sabiedrībā.

Ja daudzi austrālieši kopīgi apvienojas, mēs ceram, ka šis murgs drīz izbeigsies, un mēs varēsim atvest Pēteri mājās un arī palīdzēt viņa kolēģiem. Lūdzu parakstiet šo petīciju un dalieties ar visiem saviem draugiem un ģimenes locekļiem, lai varam izplatīt šo zinu.

Lai gan mums visvairāk rūp viņa atbrīvošana, tomēr šajā gadījumā ir vēl daudz kas svarīgāks uz spēles. Viņa apcietināšana ir fundamentāls pārkāpums demokrātijas principiem un praksei. Mēs ļoti novērtējam iespēju iesaistīt visu Jūsu palīdzību šajā (gandrīz rakstīju cīņā) kampaņā.

Ar Jūsu palīdzību, mēs ceram, ka šīs sāpīgās dienas, gaidot un cerot, ka viņu atbrīvos, drīz beigsies.

Pateicībā,

Grestes ģimene: Juris, Lois, Andrejs, Miķelis un pārējie no Brisbanes kopā ar Avaaz organizāciju.

PAPILDUS INFORMĀCIJA

„Al Džazira žurnālista tēvs lūdz Ēģiptei“ (Al Džazira>>)

Ēģipte izsludina tiesas prāvas datumu Pēterim Grestem un viņa Al Džazira kolēģiem (ABC>>)

Austrālijas žurnālista Pētera Grestes prāva notiks nākamajā nedēļā (The Guardian>>)

No angļu valodas tulkojis

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com