Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Miris prof. Alfs Bērztīss

12.10.1933.–22.10.2013.

Laikraksts Latvietis Nr. 298, 2014. g. 27. febr.
Aleksandrs Gārša -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Berztiss_Alfs

Alfs Bērztīss
12.10.1933.–22.10.2013.

Alfa Bērztīsa grāmatas „Data structures: Theory And Practice” – „Datu struktūras: teorija un prakse“ vāks.

Alfa Bērztīsa grāmatas „Data structures: Theory And Practice” – „Datu struktūras: teorija un prakse“ 2. izdevuma vāks.

Dzimis Gulbenē, Latvijā; Latvijā arī uzsācis pirmās skolas gaitas. Otrā Pasaules kara beigās līdz ar tūkstošiem citiem latviešiem, ar vecākiem devies bēgļu gaitās uz Vāciju, kur turpinājis pamatizglītību. Vecākiem emigrējot uz Austrāliju, viņš apmeklēja Frankstonas ģimnāziju un pēc tam savu vidējo izglītību ar ļoti labām sekmēm beidza Melburnas Universitātes ģimnāzijā.

Pēc tam iesāka studijas Melburnas Universitātes inženieru fakultātē, bet inženierzinātnes viņu neinteresēja, un viņš pārgāja uz Zinātnes (Science) fakultātes Fizikas nodaļu, kuru viņš ar uzslavu beidza 1956. gadā.

Viņa mīlestība bija toreiz bērna autiņos atrodošā datoru zinātne. 1965. gadā viņš ieguva kā maģistrāta, tā doktora (PhD) grādu Melburnas Universitātes fizikas nodaļā. Drīz pēc tam atvērās datorzinātņu nodaļa Zinātnes fakultātē, un viņš kļuva par vienu no tās dibinātājiem – mācības spēkiem. 1967.-68. gadā viesojās Pitsburgas Universitātes Datoru fakultātē.

Tā kā ASV datorzinātnei bija lielākas un labākas perspektīvas, tad viņš sekoja aicinājumam Pitsburgas Universitātē kļūt par profesoru šajā laukā un pārcēlās uz ASV – Pitsburgu, turienes Universitātē darbojoties līdz pensionēšanai.

Viņš kļuva pazīstams kā viens no datoru zinātnes celmlaužiem. Publicējis pirmo plašo mācību grāmatu šim laukam (Data structures: Theory And Practice – Datu struktūras: teorija un prakse), kura pēc dažiem gadiem piedzīvoja atkārtotu otro izdevumu un kļuva plaši pazīstama. Prof. Bērztīss sarakstījis vēl divas grāmatas datorzinātnei un viņam bija 67 publikācijas dažādos zinātniskos izdevumos.

Ilgus gadus pa vasaras brīvlaikiem viņš darbojās arī Stokholmas Universitātē, sniegdams lekcijas un ņemdams līdzdalību pētniecībā savā laukā – viesojies arī citās universitātēs kā viesu profesors.

Profesors Bērztīss bija cilvēks ar ļoti vispusīgām interesēm un plašām zināšanām par mākslu un vēsturi; visvairāk viņu interesēja filatēlija.

Nosvinējis savu 80. dzimšanas dienu, viņš pēc grūtas slimības aizgāja mūžībā Pitsburgā.

Viņš bija precējies ar Māru Silkalnu no Melburnas un atstāja divas meitas un mazbērnus.

Aleksandrs GāršaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com