Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Atzinības raksts no gubernatora

Par brīvprātīgo darbu

Laikraksts Latvietis Nr. 299, 2014. g. 6. martā
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ints un Margota Puķīši ar Atzinības rakstu Gubernatora mājas dārzā. FOTO no Puķīšu ģimenes arhīva.

18. februārī Dienvidaustrālijas Gubernatora mājas skaistajā dārzā pulcējās samērā liels ļaužu pulks, kur varēja pamanīt dažādu tautību izcelsmes ļaudis. Starp tiem mūsu tautietis – latvietis Ints Puķītis.

Austrālijas valdība ir ļoti lepna par saviem brīvprātīgajiem darbiniekiem, kuri ietaupa valdībai daudz naudas, par ko tā ir ļoti pateicīga. Ik pa laikam valdība izsaka paldies brīvprātīgiem darbiniekiem, iedodot brīvbiļetes uz kādu koncertu vai ielūdz uz pieņemšanu Gubernatora dārzā. Kopš 2007. gada tiek pasniegti atzinības raksti Gubernatora Daudzkultūru balva (Governor's Multicultural Award). Laicīgi tiek paziņots organizācijām, lai tās izvirzītu piemērotu kandidātu, kas izpilda visas ieteiktās prasības. Kad visi kandidāti pieteikti, tad žūrijas komisija, kurā ir 9 cilvēki, sīki izskata visus ieteiktos kandidātus. 2013. gadā tika pieteikti 103 kandidāti, no kuriem 35 kandidāti bija balvas saņēmēji. Adelaides Latviešu nama kooperatīvs kā kandidātu šai balvai izvirzīja Intu Puķīti.

Ints ir strādājis kooperatīva valdē kopš 1985. gada un ir bijis kooperatīva priekšnieks no 2006. līdz 2013. gadam. Viņš vēl ir valdē un priekšnieks Adelaides Sabiedriskajam klubam. Nepietiek vien apmeklēt sēdes, rakstīt protokolus, pārskatīt Tālavas remontus, izīrēt zāli, lai nodrošinātu finansiālo stāvokli – tā, lai Nams vispār spēj pastāvēt, bet ir jāsadarbojas ar pārējām Adelaides organizācijām. Īpaši mūsu Kultūras Dienās – tā, lai visi būtu apmierināti.

Inta saistība ar Tālavu sākās jau no bērnības. Pirms Tālavas Adelaides latviešu sabiedrība lietoja vairākas ēkas, kur pulcēties. Tur uzveda lugas vai piedalījās kādā koncertā, vai sestdienas skolas sarīkojumā. 1955. gadā Inta tēvs Augusts Puķītis kopā ar savu dēlu gāja pa Greenhill Road. Augusts skatās, ka netālu no Greenhill Road, Clark ielā, pārdošanā ir samērā liela veca māja uz pieklājīga zemes bloka. Īpašums atrodas netālu no pilsētas centra un ir pieejams ar sabiedrisko transportu. Attiecīgi sabiedriskie sakari tiek uzņemti, un īpašums iegādāts. Ints tagad turpina iet latviešu sestdienas skolā, iet skautos, spēlē volejbolu un galda tenisu.

Kad pārdošanā nonāk Tālavas kaimiņu māja, tad latviešu sabiedrībai rodas iespēja paplašināt savu īpašumu. Nodoms ir būvēt lielu zāli, lai varētu kārtīgi uzrīkot balles, uz lielās skatuves noskatīties latviešu lugas un noklausīties mūsu jaunos mūziķus. Lielā zāle uzbūvēta, bet kādā vārdā nosaukt šo jauno ēku? Ints vēl tagad nav simts procentus drošs, kāpēc viņam ļoti patika vārds Tālava (Varbūt viņam ļoti patika mums tik pazīstams dzejolis Tālavas taurētājs?), bet viņš bija viens no tiem, kas ierosināja jauno ēku nosaukt par Tālavu.

1952. gadā Ints Puķītis iestājās mazskautos 13. Saulkrastu Vienībā, Adelaidē. Strādājis kā vadītājs 25 gadus, no kuriem 11 gadus kā Saulkrastu Vienības Priekšnieks. Ir bijis Austrālijas latviešu roveru cilts virsaitis. Par ilggadīgu darbību skautu organizācijā Austrālijas Skautu vadība uzņēma Intu par Vispasaules Skautu Mūža biedru.

Ints ir strādājis kā brīvprātīgais darbinieks ne tikai Adelaides latviešu sabiedrībā, bet arī Latvijā. Tur viņš nostrādāja 3 gadus Daugavpilī. Šajos trijos gados viņš gāja palīdzēt vietējai skautu organizācijai, gan rīkojot vadītāju sagatavošanas kursus, gan rīkojot nodarbības un āra rotaļas. Ar palīdzību no Somijas Lions kluba Ints nodibināja Lions Klubu Daugavpilī un Dvietē. Sadarbībā ar pārējiem Skandināvijas Lions klubiem, īpaši Dāniju, Daugavpilī nokļuva medicīniskā palīdzība slimnīcām, drēbes un apavi daudzbērnu ģimenēm, kā arī vairākiem bāreņu namiem. Sakopām un atjaunojām leģionāru kapus un organizējām vairākus pasākumus – tā veicinot sadarbību ar vairākām latviešu organizācijām ap Daugavpili.

Ints ir sekojis savu vecāku pēdās, jo arī viņi savā laikā aktīvi piedalījās latviešu sabiedrībā, un tas ir iegājis Inta asinīs. Sestdienu rītos viņš ir redzams kafejnīcā aiz letes, pa reizei uzcep Vārda dienas kliņģeri kādam latviešu pamatskolas skolniekam, Rosmes pusdienās sagādā ļaudīm prieku, parādot kādu sižetu no YouTube vai tiešraidi no Latvijas Televīzijas, izved mūsu seniorus kādā izbraukumā (un tā ir kļuvis par mūsu brīvprātīgu šoferi). Cilvēki saka, ka vairākās eglītēs it kā esot redzēts Ziemassvētku vecītis – pēc izskata kā Ints Puķītis...

Margota Puķīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com