Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Norvēģijas Karaļa Nopelnu medaļa latvietei

Novērtēts palīdzības darbs Latvijā

Laikraksts Latvietis Nr. 299, 2014. g. 6. martā
Harijs Valdmanis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Zarina_Egelunde

Tamāra Zariņa Egelunde. FOTO Publicitātes foto.

Norvēģijas karalis Haralds V apbalvojis Tamāru Zariņu Egelund ar Nopelnu medaļu – Kongens fortjenstmedalje par viņas ilggadīgo palīdzības darbu Latvijai.

Tamāra studiju laikā, 1963. gadā vasaras brīvdienās strādāja SAS lidmašīnu sabiedrībā kā lidmašīnas stjuarte tauriņu (sommerfugl) akcijā. To viņa darīja arī nākošās divās vasarās. Tad viņai pienāca vēstule no SAS, vai viņa vēlētos lidot pa īstam. Tamāra izšķīrās un pārgāja strādāt pie SAS un to turpināja līdz aiziešanai pensijā, 1998. gadā.

SAS darbiniekie pirms Ziemassvētkiem organizēja palīdzības sūtījumus uz dažādām valstīm, tā saukto JULEFLY. Tamāra 1992. gadā ierosināja, ka šogad šī Ziemassvētku lidmašīna varētu lidot uz Latviju. Tā ar notika; lidmašīna ar dāvanu kravu lidoja uz Rīgu. Tālāk ceļš veda uz Bēni, Tamāras dzimto vietu, kur viņas tēvs savā laikā bija ārsts.

Tamāras ierosmē izkārtojās, ka šie JULEFLY lidojumi uz Latviju turpinājās katru gadu, līdz pēdējo reizi – 2003. gadā.

Jāmin, ka SAS tikai atļāva lietot lidmašīnu, viss pārējais: degviela, lidlauku nodevas, dāvanas utt. bija jāgādā pašiem darbiniekiem, gan ar atbalstītāju firma palīdzību, gan citādi. Laika gaitā gan piloti, gan citi līdzdarbinieki iepazinās ar vietējiem iedzīvotājiem, nodibinājās draudzīgas attiecības un latviešu apciemojumi Norvēģijā.

Tamāra, atceroties savus 34 nokalpotos gadus SAS lidmašīnās, saka: „Tajos 34 gados es katru dienu priecājos, ejot uz darbu.“

Medaļu viņai pasniedza Lillestrøm pilsētas, kur viņa dzīvo, pilsētas galva Ole Jākobs Flētens (Ole Jacob Flæten). Vēlāk viņai būsaudience pie karaļa.

Harijs Valdmanis, Oslo
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com