Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Paziņojums Latvijas tautai

Valsts prezidents, Saeimas priekšsēdētāja un Ministru prezidente

Laikraksts Latvietis Nr. 302, 2014. g. 30. martā
Valsts prezidents, Saeimas priekšsēdētāja un Ministru prezidente -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Valsts prezidents Andris Bērziņš un Ministru prezidente Laimdota Straujuma. FOTO Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

Laikā, kad esam liecinieki eskalētiem politiskiem un militāriem konfliktiem tuvu Latvijas robežai, mēs asi nosodām jebkādus politiski provokatīvu motīvu vadītus mēģinājumus radīt spriedzi un mākslīgi veicināt nesaskaņas arī Latvijas sabiedrībā.

Latvija vienmēr ir bijusi mājas daudzām tautībām, kas sarežģītos vēsturiskos pavērsienos ir stāvējušas plecu pie pleca, izveidojot un aizstāvot šo valsti, kas dzima sūrās cīņās un īstenoja tautas ilgas pēc brīvības. Latvijai ir nozīmīgs katrs tās iedzīvotājs. Mūsu nav skaitliski daudz. Mēs nedrīkstam izplēnēt pasaules vējos. Latvija mums visiem ir tikai viena. Visi, kam Latvija ir svēta un dārga, kas ciena šīs zemes vēsturisko un latvisko identitāti, šeit raduši dzimteni un izveidojuši pavardu – mēs visi esam piederīgi un nozīmīgi savai neatkarīgajai valstij – Latvijai.

Mēs visi – neatkarīgi no etniskās izcelsmes, dzimtās valodas, reliģiskajiem uzskatiem vai pārliecības – esam viena Latvijas tauta. Mūs vieno patiesa vēlme dzīvot mierā, saticībā un labklājībā, mūsu brīvajā Latvijas valstī. Tikai mēs – katrs pats un visi kopā, varam būt atbildīgi par savu valsti. Mēs zinām, kādu Latviju gribam redzēt šodien un kādu to vēlamies atstāt mūsu nākamajām paaudzēm.

Mēs asi nosodām jebkādu politisku motīvu vadītu rīcību, kas ir vērsta uz spriedzes radīšanu, nesaskaņu provocēšanu un dažādu sabiedrības grupu apzinātu naidošanu un pretnostatīšanu.

Mēs aicinām Latvijas iedzīvotājus kritiski izvērtēt Krievijas oficiālās varas rīcību Ukrainā. Mēs mudinām nepieļaut naidīgo spēku cerības Latvijā dzīvojošās tautības padarīt par instrumentu savu tuvredzīgo politisko interešu īstenošanai. Latvijas tauta vienmēr ir spējusi atšķirt graudus no pelavām!

Mēs apliecinām, ka Latvija ir un paliks demokrātiska Eiropas valsts, kas ciena un aizsargā gan latviešu, gan mazākumtautību daudzveidīgo kultūru un dažādās valodas.

Mēs darīsim visu, kas no mums atkarīgs, lai valsts politika un praktiskā rīcība būtu atbildīga. Tā būs vērsta uz valstiskuma un drošības stiprināšanu, kā arī uz sabiedrības saliedēšanu. Mēs zinām, ka mums kopā tas izdosies!

Valsts prezidents, Saeimas priekšsēdētāja un Ministru prezidente
Pēc Nacionālās drošības padomes sēdes 25. martāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com