Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lasītāja vēstule

Kultūras dienu luga

Laikraksts Latvietis Nr. 303, 2014. g. 3. apr.
Jānis Čečiņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL55KD_Grey

LL 302. numurā parādās Viktora Bendrupa vēstule, kurā viņš apgalvo, ka nākamajās Kultūras dienās (KD) tiks izrādīta „viena amerikāņu autora uzsildīta un pārveidota luga“ un ka tiek pārkāpti KD noteikumi, ka drīkst uzvest tikai latviešu autoru darbus.

Man šķiet, ka Bendrupa kungs varbūt drusku pārsteidzies ar secinājumiem par izvēlēto lugu, balstoties tikai uz tās nosaukumu.

AL55. KD rīcības komiteja ļoti nopietni pieiet noteikumiem par latviešu autoru darbiem Kultūras dienās.

Lai gan izvēlētā luga – Burvis no Oza zemes ir bāzēta uz tā paša autora (Frenk Baum) stāstu kā pazīstamā amerikāņu luga un filma ar to pašu nosaukumu, tur arī visa līdzība beidzas. AL55. KD izrādei teksta autors ir latvietis Pēteris Brūveris un komponists ir latvietis Valts Pūce. (Skat. Ilonas Brūveres rakstu „Valts Pūce un Burvis no Oza zemes“) Tas ir latviešu oriģināldarbs, kura pamatā ir pasaulē pazīstamas pasakas tēma.

Protams, ka domas var dalīties par to, cik kādu gabalu var uzskatīt par latvisku, ja tam kaut kas piemīt no citu tautu autoru idejām, tekstiem vai mūzikas. Cik daudz no pasaules dažādu žanru mākslinieku darbiem netiek bāzēti uz citu autoru vai vispārcilvēciskām tēmām? Vai ir iespējams, ka kāds gabals būs simtprocentīgi latvisks bez jebkāda cita iespaida?

Pārrunājām un nolēmām, ka šis Burvis no Oza zemes variants atbilst prasībai Kultūras dienās uzvest latviešu autoru gabalus.

Jānis Čečiņš
AL55. KD rīcības komitejas priekšsēdisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com