Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Katra mūsu balss – Latvijas balss Eiropā

Labdien, tautieši tuvumā un tālumā!

Laikraksts Latvietis Nr. 304, 2014. g. 9. apr.
Roberts Zīle -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Roberts Zīle, Uldis Brūns.

Rihards Kols.

Pirms vairākiem gadiem es jums rakstīju, ka darīsim visu, lai Latvijas Saeima atbalstītu kādu ārzemju latviešiem būtisku lietu, proti, dubultpilsonības ieviešanu. Ar gandarījumu varu teikt, ka esam to panākuši. Ir prieks, ka mūsu komandai – Nacionālajai apvienībai (NA) – ir pievienojies arī jūsu pārstāvis, ārzemju latvietis, kurš jau deviņus gadus dzīvo Latvijā – Uldis Brūns. Viņš bija viens no tiem, kuri sabiedriskā kārtā piedalījās vairāk nekā 60 sēdēs Saeimas apakškomisijā, panākot, ka ne tikai NATO dalībvalstu, bet arī Austrālijas un Jaunzēlandes pilsoņi var iegūt dubultpilsonību. Tas bija pamatīgs darbs, ko ar Ulda līdzdalību paveica NA Saeimas frakcijas deputāti – Dzintars Rasnačs, Ilmārs Latkovskis, Gaidis Bērziņš un citi.

Bet šis darbs ir tikai iesākums. Tagad katram no jums ir jāpaveic savs darbiņš, kas nav grūts, bet, iespējams, pietiekami laikietilpīgs – ja jums vēl nav Latvijas pilsonība, tad tai jāpiesakās ar iesnieguma palīdzību (informāciju par to sniedz gan goda konsuli jūsu mītnes zemēs, gan Latvijas Ārlietu ministrija). Ja Latvijas pilsonība jums pašiem jau ir, tad jāņem rokā tālrunis, vai jāraksta e-pasts saviem bērniem, mazbērniem un jāsaka, ka šī lieta beidzot ir jāizdara. Katrs pilsonis mums ir svarīgs, lai noturētu Latvijas neatkarību!

Savukārt visiem tiem, kuri jau ir Latvijas pilsoņi, vēlētos atgādināt, ka pavisam nedaudz laika palicis līdz tuvākajam pasākumam, kurā katrs ir aicināts izmantot savas pilsoņu tiesības jeb varu, ko tam piešķīrusi Latvijas Satversme un Eiropas Savienības Lisabonas līgums – proti, Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. Varu tikai izteikt nožēlu, ka Latvijas valdība nogulēja un neatrada iespēju 24. maijā notiekošajām vēlēšanām organizēt vēlēšanu iecirkņus ārvalstīs, jūsu mītnes zemēs. Es zinu, ka darbs šajos iecirkņos jums būtu goda lieta. Taču, mēs sagatavosim un iesniegsim Saeimā grozījumus likumos, lai šāda klātienes balsošanas iespēja būtu vismaz nākamajās EP vēlēšanās. Šeit Uldim Brūnam nāks talkā arī Rihards Kols, kurš pievienojies NA komandai pēc tam, kad vairākus gadus pavadījis Lielbritānijā. Tur viņš aktīvi piedalījies latviešu diasporas aktivitātēs, vadot Latvijas Studentu asociāciju Lielbritānijā, organizējot un vadot vairākus latviešu kopienas pasākumus, piemēram, Latvijas kultūras dienas Londonā 2013, kas pulcēja vairāk nekā 2000 skatītājus un 120 dalībniekus.

Ar abiem mūsu komandas pārstāvjiem, kuriem tuvas ir latviešu diasporas mītņu zemēs lietas, un kuri līdz ar mani kandidē arī EP vēlēšanās, var sazināties sociālajos tīklos:

Uldis: https://www.facebook.com/uldis.bruns

Rihards: https://www.facebook.com/rihards.kols.

Taču, es gribētu jūs aicināt darīt visu iespējamo, lai vēl paspētu piedalīties EP vēlēšanās, saņemot vēlēšanu materiālus un balsojot pa pastu. Zinu, ka goda konsuli un Latvijas pārstāvniecības jūsu zemēs jau aktīvi strādā, aicinot jūs līdz 12. aprīlim nosūtīt attiecīgu rakstisku pieteikumu. Taču, ir iespēja pieteikties balsošanai vēl vienkāršāk – elektroniski internetā, reģistrējoties ar Jūsu Latvijas bankas internetbankas kodu kartes palīdzību Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā: https://vr-epak.pmlp.gov.lv/

EP vēlēšanās ap 500 miljoniem Eiropas Savienības (ES) pilsoņu no 28 dalībvalstīm ievēlēs 751 deputātu, tajā skaitā, 8 Latvijas pārstāvjus. Līdz ar Lisabonas līguma pieņemšanu 2007. gadā, Eiropas Parlamenta loma ES lēmumu pieņemšanas procesā ir būtiski pieaugusi. Tagad absolūti lielākajā daļā likumdošanas sfēru Parlaments pieņem lēmumus līdztiesīgi ar ES Padomi (visu dalībvalstu Ministru prezidentu, ministru sanāksme).

Tas nozīmē, ka EP ir kļuvis par institūciju, kas būtiski ietekmē gan visas ES virzību, gan ikdienas dzīvi katrā no dalībvalstīm. Atdzimstot Krievijas imperiālismam, šobrīd ir izveidojusies pilnīgi jauna ģeopolitiskā situācija, kurā būs liela loma ES iekšējai vienotībai un gatavībai cīnīties par savām vērtībām. Tajā skaitā par Krievijas ietekmei visvairāk pakļauto valstu stabilitāti, neaizskaramību un ekonomisko izaugsmi. Un, viens no galvenajiem darba virzieniem būs Latvijas un citu ES dalībvalstu ekonomiskās atkarības mazināšana no Krievijas – gan enerģētikā, gan transportā, gan banku sektorā un nekustamā īpašuma jomā.

Šis virziens lielā mērā atbilst tam, ko es jau esmu darījis Eiropas Parlamenta deputāta amatā šajā sasaukumā, darbojoties Transporta un tūrisma, kā arī Ekonomikas un monetāro lietu komitejās. Plašāku priekšstatu par manu darbu jūs varat gūt manā interneta mājaslapā www.robertszile.lv. Ikdienā sekot manām domām un aktivitātēm iespējams arī sociālajos tīklos: https://twitter.com/robertszile; https://www.facebook.com/ZileRoberts.

Eiropas Parlamenta, tāpat kā citu ES institūciju darbs, ir komplicēts un reizēm pārlieku birokratizēts. No malas izsekot tam līdzi nav vienkārši. Taču, mums visiem ir jāapzinās – šis darbs tieši ietekmē mūsu un mūsu valsts – Latvijas – nākotni. Katra mūsu balss Eiropas Parlamenta vēlēšanās – tā ir Latvijas balss Eiropā. Mums ir jāpanāk, lai iespējami daudzi no Latvijas ievēlētie EP deputāti pārstāvētu Latvijas kā neatkarīgas un eiropeiskas valsts vērtības. Piedalīsimies!

Paldies jums visiem par līdzšinējo atbalstu!

Roberts Zīle
Eiropas Parlamenta deputātsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com