Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Siļķe Kažokā“

Ņem visu, ko vajag, un taisa, kamēr gatavs...

Laikraksts Latvietis Nr. 305, 2014. g. 16. apr.
Ilze Nāgela -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Paulīna Vovere māca gatavot „Siļķi kažokā“. FOTO Ilze Nāgela.

Paulīna Vovere ar „Siļķi kažokā“. FOTO Ilze Nāgela.

Sestdien, 22. martā Adelaides viesmīlīgajā Tālavas nama mazajā zālē bija sapulcējušies apmēram 30 kulinārijas māku cienītāji un speciālisti. Laimīgs gadījums bija atvedis mani uz Adelaidi, un sapratu, ka nevar šo izdevību – iemācīties kaut ko jaunu – laist garām: Laimas grupas organizētājas tieši šai sestdienā pavārmākas kursos mācīja kā gatavot Siļķi kažokā.

Publika – mācīties gribošie – ērti iekārtojas krēslos, paņem krūzi kafijas vai tējas ar cepumiem vai bez tiem, un nodarbība var sākties. Margota Puķīte iepazīstina ar Paulīnu Voveri, kas ir šīs nodarbības vadītāja. Viņa īsumā pastāsta, kādos gadījumos gatavo Siļķi kažokā. Galvenokārt uz viesībām – Aukstajiem galdiem, bet var arī sagatavot vienkārši paši sev mājās ikdienas ēšanai. Tad visi saņemam lapas, uz kurām nepieciešamo produktu un izejvielu daudzums un precīzs skaidrojums, kas kurā secībā darāms, griežams, liekams utt.

Paulīnai visas izejvielas jau gan iepriekš sagatavotas un atrodas uz galda, un viņa mūsu acu priekšā itin veikli sagatavo šo ēdienu ar tik savdabīgo nosaukumu. Jā, siļķe te ir, bet kura no izejvielām nez ir kažoks? Tas paliek katram pašam izzināšanai. Protams, kad kārtu pa kārtai visas sastāvdaļas aizpildījuši palielo šķīvi, seko dekorēšana, kur katra saimniece var demonstrēt savu izdomu un radošās prasmes.

Un tad: labu apetīti! Paulīna Voveres kundze katram uzliek uz šķīvja nupat pagatavoto Siļķi kažokā.

Liels paldies un baltas orhidejas Voveres kundzei.

Kad pagatavotais nogaršots (Lasi: apēsts, jo nekas gan pāri nepalika.), atsākas sarunas. Margota Puķīte pastāsta par nākamajām nodarbībām, par nākamajām cepšanas un vārīšanas stundām, Laimas pavārmākas kursi turpinās darboties.

Interesanti pasākumi un nodarbības, izstādes un pat tirdziņi nākotnē padomā šīm čaklajām dāmām. Sekojiet sarīkojumu daļā par gaidāmajām nodarbībām un piedalieties; nenožēlosiet un droši – iemācīsieties kaut ko jaunu!

Ilze Nāgela
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com