Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Coopers“ brūzis Adelaidē

Adelaides aprūpētāju grupas izbraukums

Laikraksts Latvietis Nr. 306, 2014. g. 25. apr.
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Brūža tūres dalībnieki. FOTO Ints Puķītis.

Margota Puķīte brūzī. FOTO Ints Puķītis.

Brūža tūres dalībnieki.

Adelaides aprūpētāji piedalījās Coopers brūžu tūrē. Interesanti zināt, ka visā Austrālijā ir tikai trīs brūži – Fosters, Nathan Lyon un Coopers. Pēdējais – Coopers atšķiras no diviem iepriekš minētājiem brūžiem ar to, ka tas ir vienas ģimenes uzņēmums.

Visi kopā bijām 10 dalībnieki, un lai mūsu grupu atšķirtu no darbiniekiem, mums lūdza uzvilkt koši oranžas krāsas vestes un ap kaklu bija jāuzliek aparātu ar austiņām, lai labāk varētu dzirdēt, ko gids stāsta, jo troksnis būs liels. Kad visi bijām attiecīgi apģērbti un aparāti strādāja, izskatījāmies kā profesionāli feinšmekeri. Es īsti biju ļoti iepriecināta ar mūsu grupu, kā arī gids, jo mēs tiešām prasījām sakarīgus jautājumus un pat varējam gidam šo to pastāstīt par alu, ko viņš nezināja.

Kūperu (Coopers) ģimene cenšas lietot Austrālijas produktus: miežus, apiņus, cukuru. Nekas netiek izmests ārā. Kas vairs nav derīgs alum, to pārdod lauksaimniekiem kā papildus lopbarību. Citas pārpalikušās vielas tiek izlietotas kā ekstrakts dažādos produktos. Viņi arī ļoti taupa ūdeni. Pirms dažiem gadiem viņi izlietoja 5 litrus ūdens, lai uzbrūvēt 1 litru alus. Šodien viņi lieto 3 litrus ūdens, lai uzbrūvētu 1 litru alu, un alus garša nav mainījusies.

Staigājot caur galveno ēku, bija redzamas daudz lielas mašīnas, caurules un slīdošas lentes pilnas ar tukšām alus pudelēm vienā galā, bet otrā galā – pilnas pudeles ar zelta vākiem un etiķetēm. Ļoti maz darbinieku bija redzams; viens darbinieks sēdēja pie datora un pāris darbinieki ļoti uzmanīgi skatījās, lai visas mašīnas pareizi kustās. Robota izskatā mašīna iepakoja pudeles kartona kastēs. Katra pudele iet caur rentgenu, kas pārbauda šķidruma līmeni pudelē. Ja līmenis nav pareizs, tad tā pudele automātiski tiek izstumta ārā no rindas un iekrīt atkrituma kastē. Vispārejais iespaids ir ļoti tīrs un sakārtots.

Kad tūre beidzās, mēs izgājām ārā un tad tik apjēdzām, cik karsti bija iekšā. Gids stāstīja, ka temperatūra ir 5 grādi augstāka darbnīcā nekā ārā. Pēc tūres iegājām muzeja telpā, kur bija iespēja nogaršot viņu ražotos alus. Tiek ražots vairākas šķirnes gan gaišais, tumšais, dzirkstošais un viss jaunākais – Artisan, ko vēl nevar nopirkt veikalos.

Šīs grupas feinšmekeri nobalsoja, ka Artisans tiešām ir izcils ražojums. Žēl, ka viņi neražo šampanieti tiem, kuri nav alus mīlētāji.

Margota Puķīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com