Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jauna grāmata par latviešiem Austrālijā

„Latvieši Austrālijā: skats no tālienes. Trimdas gadi“

Laikraksts Latvietis Nr. 306, 2014. g. 25. apr.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Grāmatas „Latvieši Austrālijā: Skats no tālienes. Trimdas gadi“ vāks.

Marta beigās Austrālijā iznākusi Latvijas Universitātes vēstures studiju doktorantes Inetas Didrihsones-Tomaševskas grāmata Latvieši Austrālijā: skats no tālienes. Trimdas gadi. Grāmatas izdevējs ir firma Sterling Star, kas ir arī laikraksta Latvietis izdevējs.

Izmantojot Latvijas arhīvos un bibliotēkās pieejamos nepublicētos un publicētos avotus, autore pētījusi Austrālijas latviešu sabiedrības vēsturi no pirmo pēckara latviešu ieceļošanas 1947. gadā līdz Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanai 1991. gadā. Šis ir pirmais apkopojošais pētījums mūsdienu Latvijas historiogrāfijā par latviešiem Austrālijā pēc II pasaules kara. Tajā pārliecinoši pierādīts, ka Austrālijas latvieši bija vieni no sabiedriski un politiski aktīvākajām trimdas kopienām par spīti tās lielajam attālumam un izolētībai no pārējām latviešu mītnes zemēm. Neskatoties uz to, viņus dēvēja par „trimdas tālumniekiem“ vai pat „mūsu atlūzušo zaru“.

Grāmatas divās nodaļās aplūkoti tādi jautājumu loki, kā: Austrālijas imigrācijas politika; Austrālijas latviešu skaits, izvietojums un sastāvs; galvenās sabiedriski politiskās aktivitātes mītnes zemē un darbība Pasaules brīvo latviešu apvienībā; latviešu darbība Austrālijas baltiešu organizācijās; Padomju Savienības politika pret Rietumvalstīs dzīvojošajiem latviešiem; emigrācijas latviešu kontakti ar tuviniekiem okupētajā Latvijā un viņu devums Trešās tautas atmodas gaitā un iespējas atgriezties dzimtenē. Izdevums bagātināts ar ilustratīvo materiālu un tēmu papildinošu dokumentu fragmentiem.

Autore topošās doktora disertācijas ietvaros turpinās vēl plašāk un sīkāk pētīt Austrālijas latviešu sabiedrisko vēsturi. Šobrīd šī glīti noformētā grāmata sniedz labu un viegli lasāmu pārskatu par Austrālijas latviešu sabiedrības izveidošanos, nostabilizēšanos un politiskām aktivitātēm. Jācer, ka izdevums spēs uzrunāt pēc iespējas plašāku lasītāju loku, ieskaitot grāmatā aprakstīto notikumu dalībniekus un laikabiedrus, kā arī tos, kas par to dzirdējuši tikai ģimenes nostāstos. ■

Grāmatas cena: $20;
Piegāde Austrālijā – $5
Piegāde ārpus Austrālijas – $17

Pasūtiet laikraksta redakcijā:

Sterling Star
PO Box 6219
SOUTH YARRA, VIC 3141

vai tīmeklī:

http://laikraksts.com/veikals.phpAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com