Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kopjam Latviju!

Talko Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi

Laikraksts Latvietis Nr. 307, 2014. g. 1. maijā
Līva Polmane -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi talko. FOTO Vija Cerusa.

Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi talko. FOTO Vija Cerusa.

Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi talko. FOTO Vija Cerusa.

Latvijā viss zaļo un zied! Šogad pavasaris atnācis neparasti ātri un strauji. Smaržo ievas, narcises un augļu koki. Jurģu laiks pie mums ir laiks, kad mēs kopjam savu zemīti. Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni šogad strādājuši Bauskas pils teritorijas uzkopšanā Plūdoņa Lejeniekos stādījuši mežu, bet 8.a un 9.b klases skolēni strādāja Edvarta Virzas Billītēs.

Mūs sagaidīja Edvarta Virzas mazmeita Anna Žīgure; izteica prieku par mūsu ierašanos un atgādināja, ka šajā dienā – 24. aprīlī – aprit 140 gadi vēl vienam salgalietim – kritiķim, literātam un literatūrvēsturniekam Līgotņu Jēkabam. Billīšu karoga mastā plīvoja sarkanbaltsarkanais karogs; tas esot mums par godu, svinēsim svētkus mūsu labajiem darbiem.

Billītēs katru gadu top kas jauns – Dzejnieku taka, valriekstkoku pļaviņa, ugunskura vieta, apiņu gatve. Šogad pēc mums paliks 9.b klases zēnu veidotais uzraksts Dzejnieku taka, 8.a klases zēnu deviņas izgatavotās senču zīmes pie lielajām liepām, bet Rāceņu māju pagalmu rotās 9.a klases zēnu ozolkoka plāksnēs iegravēti svētvārdi, kas saklausīti poēmā Straumēni – Dievs, Daba, Darbs, Maize, Mīlestība.

Kopām dzejnieku taku, veidojām sētu, sakārtojām izcirsto koku žagarus un bluķus. Daudz paveicām, bet lauku mājās jau nekad visi darbi nav paveicami.

Saulītes lutināti, ar pateicības vārdiem apdāvināti, nobaudījuši Billīšu bērzu sulu un atguvuši spēkus, ar pavasara dienas gaišumu sirdī atgriezāmies Bauskā.

Līva Polmane
Bauskas Valsts ģimnāzijas 8.a klases skolniece
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com