Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dzimšanas dienas svinības Esplanādē

Īsti ģimenes svētki

Laikraksts Latvietis Nr. 308, 2014. g. 8. maijā
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ļoti interesants brauciens uz Briseli ar daudziem velotrenažieriem. Ekrānā redzami maršruta nobrauktie kilometri. FOTO Aina Gailīte.

Daudz laimES! FOTO Aina Gailīte.

Bonbongas ir Gotiņas, papīrīša iekšpusē pantiņš - aktuāls, par ES vēlēšanām. FOTO Aina Gailīte.

Īsti Latvijas produkti. Latgolys špekam bija liels pieprasījums. FOTO Aina Gailīte.

Bērni būvēja kuģīšus un vecāki tos laida jūrā. FOTO Aina Gailīte.

Maijs Latvijā ir atnācis ar ziedoni un svētkiem. Sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un nodibinājumu Rīga 2014, 1. maijā Rīgā tika svinēta dzimšanas diena – 10 gadi kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā.

Svinības notika Esplanādē, rīkotāji bija ļoti rūpīgi izplānojuši programmu, lai viesiem – katrai ģimenei būtu interesanti. Rīga 2014 Vasarnīcā bija mājīgs noformējums un ļoti plaša informācija par Eiropas Savienību. Ļoti krāsaini plakāti, kartes un grāmatiņas tieši bērniem, lai viss būtu uzreiz skaidri saprotams. Arī es palasīju – man patika, interesanti.

Vairākas vēstniecības dāvāja bukletus par savām valstīm, bija konkursiņi ar balviņām, bija Skrīveru gotiņas tumši zilos papīrīšos. Plaša skatuves programma bērniem – gan Leļļu teātra aktieri, gan multenes uz liela ekrāna. Un ļoti interesanti sēžamie skatītājiem – Laimas sarūpētie maisi ar kakao pupu čabām, es arī pasēdēju  ekoloģiski tīrs produkts! Bija intervijas un filmēšanas. Bija brauciens uz Briseli – ar velotrenažieri! Es nobraucu no Codes un izbraucu caur Bausku ar visu braucēju kopējo ātrumu 168 km/h; uz ekrāna bija redzams, kā mēs attālināmies no Rīgas. Ļoti ceru, ka līdz vakaram Brisele tika sasniegta.

Bija interesanta Latvijā ražotu pārtikas produktu tirdzniecība un degustācija, man arī pēc Briseles brauciena piedāvāja lietuviešu tradicionālo ēdienu – kartupeļu pankūku ar biezpienu un sarkanu dzērveni viducī. Bija interesants tirdzniecības stends ar latgaļu speķi un rupjmaizi, degustācija gāja no rokas, saimnieks linu kreklā savu darbu veica ļoti atraktīvi – slavēja savu preci trijās valodās – latgaliešu, latviešu un krievu. Viesu bija ļoti daudz, nemitīgi nāca klāt jauni. Manuprāt, ļoti pozitīvs sarīkojums, un, ja arī bija ieklīdis kāds eiroskeptiķis, diez vai nu viņš pauda savu pesimismu.

Daudz laimES!

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com