Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lieldienas Adelaidē

Baltiešu aprūpes (Amber Aged Care) mājā

Laikraksts Latvietis Nr. 308, 2014. g. 8. maijā
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Krāsotās olas. FOTO Ints Puķītis.

Krāsotās olas. FOTO Ints Puķītis.

Lieldienas ir olu svētki,
Kalendārā iezīmēti,
Tad tiek olas kopā bāztas
Varen skaisti raibinātas.

Jau vairākus gadus maza grupiņa brīvprātīgo brauc uz Amber Aged Care, lai palīdzētu nokrāsot olas sīpolu mizās. Kas par Lieldienām, ja nav uz galda pašu krāsotas olas? Pēdējos gados, īpaši Adelaidē, ļoti grūti pieejamas baltas olas. Pat labos pazīstamos veikalos, kur olas tiek piegādātas no labām saimniecībām, bet olas visas ar brūnām čaulām. Pati esmu ilgāku laiku pavadījusi lielveikalā, revidējot olas pēc čaulu bālumu. Šo gadu laimējās, un sagādājām olas ar baltām čaulām. Sīpolu mizas tiek krātas gandrīz visu gadu tā, lai pietiktu visiem.

Kaut bijām laicīgi ieradušies 16. aprīlī, cilvēki jau sēdēja ap galdu un bija gatavi tīt olas sīpolu mizās. Neskatoties uz viņu roku un pirkstu neveiklību, satīt olas sīpolu mizās gāja samērā raiti. Pat nesašķīda neviena ola, un visi bija ļoti pārsteigti par skaistām baltām olām. Varbūt tāpēc viņi tik uzmanīgi un maigi apgājās ar olām. Par visiem, es domāju, ka tika nokrāsotas ap 80 olas.

Tad bija pacietīgi jāgaida, kamēr lielais katls ar olām sāk vārīties un pēc tam olas jāatdziest. Labs sakāmvārds labs nāk ar gaidīšanu. Tā arī bija. Kad olas tika izņemtas no sīpolu mizām, – kas par skaistām košām un dažādām krāsām un musturiem! Dažām olām bija uzlikti sīki ziediņi vai lapas, citiem rīsi. Tik košas un skaistas olas ilgi nebija redzētas.

Lai nākdama, kas nākdama,
Lieldieniņa tā atnāca;
Ar raibām oliņām,
Ar siltiem pīrāgiem.

Katrs paņēma savu olu un rūpīgi aizgāja uz savu istabu, kur bija iespēja klusumā apbrīnot savu olu un atcerēties Lieldienas gan Latvijā, gan Austrālijā, kad svinēja kopā ar savu ģimeni. Un arī klusībā savās domās novēlēt visiem Priecīgas Lieldienas.

Margota Puķīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com