Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Aicinājums izpildīt aptauju

Pētījums par bijušo skolēnu viedokli par savu laiku trimdas skolās

Laikraksts Latvietis Nr. 310, 2014. g. 22. maijā
Daina Grosa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Melburnas Latviešu biedrības Daugavas skolas saime 1965. gadā. FOTO Ervīns Nāgels.

Šogad, no 5. līdz 7. oktobrim, Rīgā PBLA Kultūras fonds rīko zinātnisku konferenci Latvija ārpus Latvijas: kultūra, vēsture, emigrācija un nacionālā identitāte. Konferences mērķis ir pievērst Latvijas sabiedrības uzmanību latviešu diasporas kultūras aktivitātēm, to izvērtējumam un padziļinātai izpētei, diasporas pētniecībā aicinot aktīvāk iesaistīties arī Latvijas pētniekus, studentus un vidusskolēnus. Pirmā šāda PBLA Kultūras fonda rīkotā konference ar nosaukumu Trimda, kultūra un nacionālā identitāte notika 2004. gadā.

Konferencē arī būs pedagoģijas sadaļa, kur runātāji sniegs referātus par tēmām, kas saistītas ar latviešu valodas mācīšanu ārpus Latvijas.

Esmu iecerējusi savam referātam pētīt bijušo trimdas latviešu skolu skolnieku viedokli par zināšanām, kas iegūtas latviešu skolās un attieksmi pret skolu, un kā mācītais tiek pielietots vēlāk dzīvē. Tas attiecas uz visiem latviešu skolu audzēkņiem, kas ir apmeklējuši latviešu skolas ASV, Kanādā, Lielbritānijā, Austrālijā, Zviedrijā un Vācijā kopš skolas sāka darboties 1950.to gadu sākumā līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai 1990. gadā.

Aicinu izpildīt aptauju visus, kas apmeklējuši latviešu skolas ārpus Latvijas no 1950. g. līdz 1990. gadam, – līdz 31. maijam.

Aptauju var atrast šeit: https://www.surveymonkey.com/s/ZG7T9VN

Atbildes tiks sakopotas, un secinājumus varēs noklausīties konferencē Rīgā vai izlasīt PBLA referātu rakstu krājumā pēc konferences.

Ļoti ceru, ka daudzi atsauksies uz aicinājumu! Pētot un saprotot, vai skolu sistēma bijusi efektīva lietotāju acīs, ir vērtīgs process, kas var palīdzēt turpmāk pie skolu programmu un vides veidošanas, īpaši jaunajās skolās, kas uzsākušas darbību Eiropā pēdējos 10 gados.

Daina Grosa
PBLA IP priekšsēdeAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com