Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Tomam Dārziņam augstākais apbalvojums

Piešķirta Karalienes Skautu godalga

Laikraksts Latvietis Nr. 311, 2014. g. 30. maijā
Kārlis Ātrens -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Toms Dārziņš. FOTO Maksis Dārziņš.

Toms (no labās) ar Viktorijas Parlamenta locekli Maiklu Gidliju (Michael Gidley, State Member of Parliament for Waverley District). FOTO Maksis Dārziņš.

Svētdien, 2014. gada 25. maijā Veiverlijas Ielejas skautu vienības (Waverley Valley Scout Group) mītnē Tomam Dārziņam piešķīra Karalienes Skautu godalgu (Queen's Scout Award). Karalienes Skautu godalga ir visaugstākais iespējamais sasniegums skautošanā Britu Sadraudzības (Commonwealth) valstīs. Šo godalgu noformēja skautismu dibinātājs Lords Roberts Baden-Pauels (Baden-Powell), un 1909. gadā Anglijas Karalis Edvards (Edward) VII to viņam apstiprināja. Karalienes (vai Karaļa) skautu godalgu iegūst par izcilu personisku attīstību, kas iekļauj izaicinājumus vairākos laukos, ieskaitot personisko izaugsmi, vadības attīstību, āra aktivitātes un sabiedrisko līdzdalību.

Ceremonijā piedalījās apgabala parlamenta deputāts Maikls Gidlijs (Michael Gidley), vienības priekšniece Lina Donalda (Lyn Donald), apgabala komisionieris Alans Ričmonds (Alan Richmond), apgabalu dižskautu vadītājs Dags Skots (Doug Scott), vietējais dižskautu vadītājs Gunters Jānke (Gunther Jahnke) un palīgi, Melburnas vidusskolas Kadetu Kommandieris kapteinis Stīvens Huisings (Stephen Huysing), dižskauti un skauti Aleksandrs un Ingrīda Dārziņi. Klāt bija skautu saime, vecāki un atbalstītāji. Pēc karoga uzvilkšanas un lūgšanas mūs uzrunāja vienības priekšniece un apgabala komisionieris izskaidroja Karalienes Skautu nozīmi.

Tad Toma dižskautu vadītāji un eksaminatori viens pēc otra pastāstīja par Toma izciliem sasniegumiem. Pēc vairākām runām Tomam pasniedza Karalienes Skautu nozīmi un viņa vecākiem – Līgai un Dāvidam piesprauda atzinības zīmes.

Pēc vakara lūgšanas un karoga nolaišanas viesus aicināja uz mielastu, kur varēja tuvāk iepazīties ar svētku viesiem un pārrunāt gan par skautismu, gan par Toma sasniegumiem un nākotnes plāniem.

Ar lielu prieku un lepnumu apsveicu Tomu ar šo diženo sasniegumu!

Kārlis Ātrens
Adelaides Saulkrastu 13. skautu vienības priekšnieks
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com