Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


14. jūnija piemiņas atceres Kanberā

Runa un dzeju lasījums

Laikraksts Latvietis Nr. 315, 2014. g. 26. jūnijā
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Kanberas Latviešu biedrības priekšnieks Ēriks Ingevics, Kanberas Lietuviešu biedrības priekšniece Zaidre Pembere (Zydre Pember), Jurate Vitkunaite-Railija (Reilly) un Dr. Teds Railijs (Ted Reilly). FOTO Imants Skrīveris.

Kanberas baltiešu kopīgi rīkotā 14. jūnija atcere notika šī gada 14. jūnijā austriešu klubā, Mosonā (Mawson).

Piemiņas aktu atklāja Kanberas Lietuviešu biedrības priekšniece Zaidre Pembere (Zydre Pember).

Piemiņas runu teica lietuviete Jurate Vitkunaite-Railija (Reilly). Dzimusi Adelaidē, ieguvusi Adelaide Universitātes bakalaura grādu angļu valodā un politiskās zinātnēs, un pēc tam diplomu pedagoģijā (Rusden Teachers College).

Vitkunaite-Railija ir ļoti aktīva lietuviešu sabiedrības politiskā darbiniece. Viņa ir uzsākusi Facebook lapu – Baltica forums, kas nu jau pasaules apjomā, ietver domu apmaiņu par visām trijām Baltijas valstīm. 2013. gadā Vitkunaite-Railija izdeva grāmatu Vilks pie mūsu durvīm (A Wolf at Our Door), kurā viņa atstāsta viņas mātes māsu izsūtīšanu un izdzīvošanu Sibīrijā. Viņas runas tēma bija šie noklausītie stāsti, emocijas un pārdomas šodienas jaunajām paaudzēm.

Akta turpinājumā Dr. Teds Railijs (Ted Reilly) nolasīja trīs dzejas – Metamorfoze (Metamorphosis) (igauņu), Mana dāvana Tev (My gift to you) (latviešu) un Pamošanās (Awakening) (lietuviešu). Latviešu dzejas Mana dāvana Tev autore ir Natālija Skuja (mirusi). Šo dzejoli, rakstītu 1975. gadā, viņa bija veltījusi savai māsai Olītei Latvijā. Tulkojumu angļu valodā ar nosaukumu My gift to you veica Juris Jakovics.

Pirmdien, 9. jūnijā, Kanberas latviešu ev.lut. draudzes izkārtojumā notika Aizvesto piemiņas dievkalpojums Sv. Pētera baznīcā, Reid. dievkalpojumu vadīja mācītājs Dainis Markovskis.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com