Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Internacionālais latviešu sports

Austrālijas latvietis piedalās Amerikas finālspēlēs

Laikraksts Latvietis Nr. 102, 2010. g. 4. aug.
BR -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
BB1

Rūdis spēles laikā. FOTO Brita Skrodele.

BB2

Rūdis Dancis ar balvu, un treneris Zigurds Kauls. FOTO Miķelis Kauls.

Maija beigās Adelaidē pazīstamais latvietis Rūdis Dancis piedalījās Amerikas Savienoto Valstu gadskārtējās finālspēlēs basketbolā un volejbolā Ņujorkā.

Būdams basketbolists, Rūdis piedalījās Kalamazū komandā, kur kopā ar draugiem spēlēja basketbolu, un palīdzēja komandai uzvarēt finālspēlēs pret Ņujorkas Rakte. Rūdis iemeta 32 punktus un ieguva labākā spēlētāja godu. Pusfināla spēlēs Kalamazū komanda uzvarēja Toronto komandu un Ņujorkas Raktes komanda uzvarēja Mineapoles komandu grūtā cīņā. Spēles stils bija pārliecinoši augstā līmenī. Vairums no šiem spēlētājiem piedalās klubu vai koledžu komandās. Finālspēlēs skatītājiem patika šī grūtā un aizraujošā spēle. Ņujorkas Rakte uzvarēja pirmā puslaikā ar 8 punktu starpību, bet otrā puslaikā Kalamazū komanda pieveica Ņujorkas Rakti, un visu spēli uzvarēja ar 17 punktu starpību (72-55).

Apmēram 100 dalībnieki piedalījās Finālspēlēs, ne tikai no Amerikas, bet arī no Kanādas un Latvijas. Trijās dienās sportisti piedalījās volejbola un basketbola spēlēs, un katru vakaru bija izklaidējoša programma, bet pēdējā vakarā notika kopējā balle.

Amerikā finālspēles volejbolā un basketbolā ir līdzīgas Austrālijas meistarsacīkstēm, kas notiek Kultūras dienu laikā. Pēc Rūda domām, šāda veida meistarsacīkstes satuvina visā pasaulē dzīvojošos latviešus, kas runā gan angliski, gan latviski. Rūdis cer, ka šādas meistarsacīkstes turpināsies vēl ilgus gadus.

(Fotogrāfijas no šīm spēlēm var atrast tīmeklī http://www.rudisdancis.com)

BR
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com