Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kāpēc esmu politikā

Imants Lieģis

Laikraksts Latvietis Nr. 102, 2010. g. 4. aug.
Imants Lieģis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Liegis

Imants Lieģis

Uz jautājumu – kāpēc esmu nolēmis iesaistīties politikā, mēģināju atbildēt savā rakstā, ko publicēju „Dienā“ šā gada 19. februārī, kad pieņēmu lēmumu iestāties politiskajā partijā „Pilsoniskā savienība“. Piedāvāju jums izlasīt šo rakstu.

LAIKS POLITIKAI

Pērnā gada martā mani negaidīti uzaicināja strādāt Ministru prezidenta Valda Dombrovska valdībā. Tobrīd valsts bija tuvu bankrotam, bet nesenie 13. janvāra notikumi un zemnieku protesti liecināja par zināmiem draudiem politiskajai stabilitātei.

Tā kā man bija septiņus gadus ilga profesionālā pieredze kā Latvijas vēstniekam NATO un trīs gadu pieredze Eiropas Savienības Drošības un politikas komitejā, tad piekritu būt par Pilsoniskās savienības izvirzīto kandidātu aizsardzības ministra amatam. Nebiju šīs partijas biedrs, taču labi pazinu tās līderus Sandru Kalnieti un Ģirtu Valdi Kristovski. Ļoti augstu vērtēju viņu abu veikumu Latvijas politikā, tāpēc piedāvājumu uzņemties atbildīgo posteni uztvēru kā īpašu pagodinājumu.

Uzsākot darbu valdībā, es palaikam smaidot noraidīju draugu apgalvojumus, ka esmu iegājis politikā. Droši vien tā bija neapzināta vēlme ieturēt nelielu distanci, jo galu galā 17 gadus esmu aizvadījis diplomātiskajā dienestā. Patiesībā, protams, skaidri apzinājos, ka ikviens ministrs uzņemas politisko atbildību Saeimas priekšā. Tālāk šī atbildība dabiskā veidā sniedzas līdz Latvijas pilsoņiem, kas savukārt ievēlējuši Saeimas deputātus. Vienlaikus jūtos atbildīgs Pilsoniskās savienības priekšā par tās dāvāto uzticību. Ir pienācis laiks šo atbildību noformēt oficiāli. Kāpēc?

Pirmkārt, uzskatu, ka katram pilsonim ir pienākums pielikt roku valsts attīstībā. Politiski lēmumi, kas virza šo attīstību, balstās ne tikai uz profesionālu ekspertīzi, bet arī uz programmatiskiem uzstādījumiem. Demokrātijā politiskos mērķus un šīs programmas rada politiskās partijas, līdz ar to piederība kādai partijai ir loģisks solis, ja vēlas strādāt valsts labā.

Otrkārt, kļūstot par valdības locekli un Aizsardzības ministrijas vadītāju, jau gadu esmu piedalījies būtisku lēmumu pieņemšanā un līdz ar to politikas veidošanā. Esmu gatavs šo darbu turpināt, lai manas nozares politika nebūtu īslaicīga, kā bieži bijis līdz šim. Pēdējā gada laikā aizsardzības nozarē ir īstenotas nozīmīgākās strukturālās reformas, kādas bijušas Nacionālajos bruņotajos spēkos – harmonizēta pavēlniecības struktūra, novērsta funkciju dublēšanās starp ministriju un NBS, savu ietekmi atguvis audita departaments un Ģenerālinspekcija, daudz darīts, lai turpinātu uzlabot iepirkumu sistēmu, kas līdz šim izpelnījusies pelnītu kritiku. Visi šie uzlabojumi ir jānostiprina, lai nodrošinātu attīstību tad, kad aizsardzības budžets atkal palielināsies.

Treškārt, es kā pilsonis pilnībā atbalstu ideju par Vienotību. Uzskatu, ka partiju apvienošanās būs solis uz daudz lielāku politisko stabilitāti, kas Latvijai jau sen ir ļoti nepieciešama. Man ir ļoti būtiski tas, ka Vienotība piesaista arī līdz šim politikā nebijušus cilvēkus ar augstu intelektuālo un profesionālo potenciālu. Ir skaidrs, ka 10. Saeimas vēlēšanas būs pagrieziena punkts Latvijas politiskajā dzīvē.

Pilsoniskā savienība ir viena no partijām, kas iet šo Vienotības ceļu. Būtu gods piedalīties šajā darbā un strādāt arī nākamajā Dombrovska valdībā.

Imants Lieģis
http://liegis.wordpress.com/
Laikraksta „Latvietis“ redaktora intervija ar aizsardzības ministru Imantu Lieģi lasāma LL 57. numurā.

Par mani

Jau gandrīz pusotru gadu esmu Latvijas aizsardzības ministrs*, ko uzskatu par ļoti lielu godu. Savas dzīves pēdējos 20 gadus esmu veltījis Latvijai, strādājot diplomātiskajā dienestā. Vienmēr to esmu uzskatījis par pagodinājumu, un savu darbu esmu darījis pēc labākās sirdsapziņas.

Kad 2009. gada martā es piekritu kļūt par Latvijas aizsardzības ministru, daudzi nesaprata manu lēmumu pamest stabilo vēstnieka posteni saulainajā Spānijā, lai uz nezināmu laiku kļūtu par ministru laikā, kad valsts ir ļoti tuvu bankrotam. Šodien Ministru Prezidents Valdis Dombrovskis un viņa valdība ir iemantojusi cieņu un atzinību gan pašu mājās, gan ārvalstīs, jo ir pratusi bez lieka skaļuma, ar lielu mieru aizvest valsti prom no krīzes bezdibeņa. Cilvēku ticība valdībai ir augusi, bet ekonomikā ir sākusies augšupeja.

Valdība ir spējusi pieņemt svarīgus lēmumus budžeta samazināšanā un jaunas izaugsmes veidošanā. Šo 16 mēnešu laikā man ir bijusi lieliska iespēja redzēt visu to labo, kas mums Latvijā ir izveidots, un arī pašam dot ieguldījumu aizsardzības nozares attīstībā. Diemžēl man ir bijusi iespēja pārliecināties arī par to, cik ļoti mūsu valsts ir cietusi no savtīgiem sava labuma meklētājiem.

Es nekad nebiju domājis, ka varētu kļūt par politiķi, tomēr pēdējā pusotra gada laikā redzētais man ir licis daudz ko pārdomāt. Šīs būs izšķirošas vēlēšanas, tāpēc esmu nolēmis kandidēt Latvijas Republikas 10. Saeimas vēlēšanās šā gada 2. oktobrī, un mans vārds būs atrodams partiju apvienības VIENOTĪBA sarakstā, Rīgas vēlēšanu apgabalā, ar 10. numuru. Priecājos, ka godīgās, uz rietumiem orientētas partijas ir spējušas apvienoties, piesaistot klāt jaunus, spējīgus kandidātus.

*Kopš 2010. gada aprīļa pildu arī tieslietu ministra pienākumus.

Ja vēlaties izlasīt manu CV, lūdzu spiest:
http://www.mod.gov.lv/Ministrija/Vadiiba/Ministrs.aspx

Imants LieģisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com