Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Saeimas vēlēšanas, kultūra, valoda un vēsture

Amsterdamā noslēgusies Eiropas Latviešu apvienības organizāciju gada sapulce

Laikraksts Latvietis Nr. 107, 2010. g. 9. sept.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

4. un 5. septembrī Amsterdamā notika Eiropas Latviešu apvienības (ELA) biedru organizāciju sanāksme, uz kuru bija sabraukuši 13 delegāti no septiņām valstīm. Sanāksmes laikā tika izvērtēta latviešu organizāciju ārpus Latvijas darbība nacionāli politisko interešu, kultūras un izglītības jomās, kā arī nospraustas prioritātes turpmākai darbībai.

Eiropas valstīs turpina pieaugt no Latvijas izceļojošo latviešu skaits, tāpēc ELA izstrādās komunikācijas programmu, lai veicinātu tautiešu iesaistīšanos pastāvošajās latviešu kopienās un saikņu saglabāšanā ar Latviju.

ELA vēlas panākt, lai latvieši aktīvi piedalītos 10. Saeimas vēlēšanās. Tāpēc papildus PBLA atbalstītajai koncertu tūrei Tava balss ir svarīga Latvijai!, ELA biedru organizācijas īsteno virkni pasākumu vēlētāju mobilizācijai – Zviedrijā tiek publicēts neatkarīgs priekšvēlēšanu izdevums www.desmitnieks.lv, ar ELA atbalstu sagatavoti izplatīšanai tematiski krekliņi Ejam Balsot, latviešu centros vēlētāji tiek aicināti uz politiskām debatēm. ELA jau vasarā aicināja Latvijas politiskās partijas izskaidrot savu skatījumu uz jautājumiem, kuri ir aktuāli latviešiem ārpus Latvijas: dubultpilsonības atjaunošana, izglītības programmas, repatriācijas aspekti, valdības sadarbība ar diasporas organizācijām. Lai atvieglotu ārvalstīs dzīvojošo latviešu piedalīšanos vēlēšanās, ELA skatījumā ir būtiski ieviest Vēlētāju reģistru arī Saeimas vēlēšanās un izveidot elektroniskās balsošanas sistēmu.

Kultūras jomā ELA nolēma finansiāli atbalstīt to biedru organizāciju projektus, kuri būs vērsti uz vairāku latviešu kopienu sadarbību.

Lai veicinātu latviešu valodas apguvi ārpus Latvijas, ELA aicinās Latvijas valdību nosūtīt mācībspēkus darbam skolās lielākajos latviešu centros. Vienlaicīgi ELA aicinās Izglītības un zinātnes ministriju izstrādāt sertificētu mācību metodiku valodas apguvei ārpus Latvijas. ELA ieskatā ministrijai ir jāsagatavo arī programma latviešu repatriantu bērnu integrācijai Latvijas skolās – nav pieņemami, ja latviešu valodas nepietiekamu zināšanu dēļ bērni ir spiesti uzsākt mācības zemāka vecuma klasēs.

ELA konstatēja, ka Eiropas valstīs 20. gadsimta vēstures izpratni joprojām lielā mērā ietekmē iesakņojušies stereotipi, kuri balstīti kolaboracionisma nosodījumā ar nacistisko Vāciju un PSRS pozitīvo ieguldījumu uzvarā. ELA sadarbībā PBLA un citu tautu Eiropas organizācijām izvērsīs plašāku kampaņu, lai veicinātu pilnīgāku izpratni par Latvijas situāciju 2. Pasaules karā.

ELA izsaka pateicību Latvijas vēstniecei Sanitai Pavļutai-Deslandes par apsveikumu un Nīderlandes-Latvijas biedrībai par sēdes organizēšanu!

Nākamā ELA sēde notiks 2011. gada 10. un 11. septembrī Parīzē.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com