Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Eiropas Latviešu apvienība

Rezolūcija nr. I-2010

Laikraksts Latvietis Nr. 109, 2010. g. 20. sept.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Par politisko partiju attieksmi

Eiropas Latviešu apvienības (ELA) biedru organizāciju sanāksmē Amsterdamā 2010. gada 4. un 5. septembrī, piedaloties 13 delegātiem no septiņām ELA biedru organizāciju valstīm, nolēma apstiprināt sekojošu rezolūciju.

ELA ir satraukta par Latvijas pilsoņu pastiprinātu atsvešināšanos no Latvijas valsts un tajā notiekošajiem politiskajiem procesiem. ELA uzskata, ka pie tā lielā mērā vainojama Latvijas politiķu neapdomība un nolaidība. Latviešu diasporas organizācijas šobrīd iegulda lielus līdzekļus, lai motivētu pilsoņus piedalīties 10. Saeimas vēlēšanās un tādējādi mazinātu augošo atsvešinātību, lai gan vēlētāju mobilizācija ir uzdevums, ar kuru galvenokārt būtu jānodarbojas pašām partijām.

ELA 2010. gada jūnija sākumā nosūtīja deviņām lielākajām Latvijas partijām vēstuli ar aicinājumu sniegt atbildes uz jautājumiem, kuri ir svarīgi ārzemēs dzīvojošiem latviešiem. Līdz ELA biedru organizāciju sanāksmei atbilde tika saņemta tikai no trim politiskajiem spēkiem – Tautas partijas, TB/LNNK un „Visu Latvijai“. Šāda situācija ir neapmierinoša. Uzskatām, ka pārējo partiju ignorance ir liecība vai nu apzinātai vēlētāju ignorēšanai, vai arī kapacitātes trūkumam.

ELA aicina partijas, kurām ir svarīgas vēlētāju balsis ārpus Latvijas, rīkoties aktīvāk un izlēmīgāk, sadarbībā ar diasporu organizācijām organizējot regulāras debates arī starpvēlēšanu periodā, kā arī īstenojot pasākumus, lai atvieglotu vēlētāju līdzdalību vēlēšanās, piemēram, ieviešot Vēlētāju reģistru arī Saeimas vēlēšanās un izveidojot elektroniskās balsošanas sistēmu. Ņemot vērā lielo ārvalstīs dzīvojošo pilsoņu skaitu, nākamajās Saeimas vēlēšanās būtu jāizveido atsevišķs vēlēšanu apgabals ārpus Latvijas.

Kontaktpersona un tuvāka informācija:
Zv. advokāte Dace Timmele-Luters, priekšsēdētāja



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com