Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Garām Minimarai uz Sidneju vēlēt

Uldis Siliņš pilda pilsonisko pienākumu

Laikraksts Latvietis Nr. 113, 2010. g. 7. sept.
Uldis Siliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ir 2. oktobris, sestdienas rīts. Sēžos mašīnā un braucu vēlēt. Brauciens ilgs 3 stundas.

Kad atstāju Patvēruma Punktu (Sanctuary Point) ciematu, sāk līņāt. 15 minūtēs esmu uz galvenā ceļa – Princeses šosejas (Princess Highway), pa kuru var kursēt ar 100 km stundā. Viss lielais vairums mašīnu brauc pretējā virzienā, un 30 minūtēs es esmu Naurā (Nowra), pāri Bomaderī upītei, pāri Šolhaivenas (Shoalhaven) upei, garām Belavongarai (Bellawongarah), cauri Berī (Berry) pilsētai, kur jābrauc vēža ātrumā.

Sāk līt arvien stiprāk. Braucu garām Džeringongai (Gerringong), Kiamas (Kiama) augstienē sāk līt kā traks. Ceļš vienos līkumus un samērā šaurs. Pie Minimaras (Minnimurra) lietus tā kā piestāj. Garām Junanderai (Unnandera), Volongongai (Wollongong), ko dēvē arī par Lielo Gongu, beidzot ceļš nogriežas uz Sidneju. Pa Dienvidus frīveju (freeway) var braukt ar 110 km stundā, eventuāli esmu Voronorā, Menajā un beidzot civilizācijā, kur jābrauc gandrīz soļos. Satiksmes uguņi, apdzīvotas vietas, labo ceļus. Visur brīdinājumi: brauksi pa ātru – būs sods, zaudēsi punktus. Esmu savā otrajā dzimtenē  – Zaļajos Akros (Greenacre).

Nogriežos uz Hjūma (Hume) lielceļu, braucu garām savai pirmajai mājai, kas tur vairs nav, Čuloras dzelzceļnieku nometnei, kur nodzīvoju turpat gadu, pa priekšu teltī, tad koka būdā, garām savai pirmajai darba vietai – Pervejas (Per Way) dzelzceļa darbnīcām (nav vairs ne vienas, ne otras), nogriežos uz Stratfildu un beidzot esmu pie Sidnejas Latviešu nama. Tur pagalms pilns ar mašīnām. Braucu mazliet tālāk uz stāvvietu. Kas tas, pie velna? Jāmaksā 2 dolāri pa stundu? Nu OK. Pieeju pie automāta. Man viens ostriķis kliedz: „Nebāz naudu iekšā! Automāts nestrādā!“ Thanks for nothing! (Paldies par neko). Sameklēju novietošanas vietu turpat dzelzceļa malā. Namā mudž no cilvēkiem, 98% no viņiem pazīstami – sidnejieši, kanberieši. „Hei! Tas taču Uldis!“ Es esmu mājās.

Vēlēšanu birojs ir grāmatnīcā. Cilvēku rinda. Man priekšā prof. Reinfelds ar kundzi, abi gājputni atgriezušies no ASV un tagad dzīvo Volongongā, kur dzīvošu arī es, kad būs gatava sasodītā māja. Goda konsuls Aldis Birzulis reģistrē manu vārdu sarakstā, parakstiņš no manas puses, štempele pasē, paņemu Vienotības sarakstu, sasveicinos ar iecirkņa sekretāri Ināru Graudiņu, kas sēž pie datora. Kur tavs vecītis? Ak, jau nobalsojis no rīta. „Tas ir pareizi,“ saku, „vote early and vote often!“ (angl.: Balso agri un balso bieži! (Red.: Austrālijā balsotājiem nav grūti pārkāpt balsošanas likumu un balsot vairākas reizes)).

Aizeju uz Mārtiņa Siliņa zāli izpildīt papīrus, pa ceļam piestājos kafejnīcā, kur aiz letes šeptējas Ināra Tomsone, un prasu, ko te var dabūt par brīvu. Neko? Nu tad dod man gabalu no neko un kafiju ar pienu! Piesēžos pie galdiņa un sameklēju rakstāmo. Pienāk paziņa un prasa: „Tu tāds zinīgs, saki par ko man būtu jābalso?“ Viņš, protams, jokojas. Es saku: „Prasi kā stulbenis? Balso par pirmo sarakstu! Pirmais saraksts taču vienmēr ir labāks nekā beidzamais!“ Pirmais saraksts ir Par cilvēktiesībām brīvā Latvijā. Kāds ir dzirdējis mūsu sarunu un jautājoši skatās uz mani: no kādas Bulamakengas tas idiots ir iebraucis! Zīmīte ir izpildīta un iemesta kastē. (Red.: Sidnejā, Brisbanē un Pertā patiešam neviens nav balsojis par PCTVL. Adelaidē un Melburnā gan.)

Pienākums pret Latviju ir izpildīts.

Mans draugs Juris Zemītis ar kundzi arī ir sagaidīts. Pārrunājam mūsu kopējo uzstāšanos jauktā kora ballē, un es sēžos zirgā. Nobraucu šķībi un pazaudēju kādas 30 minūtes, bet tas nekas. Pie Volongongas sāk tā gāzt kā ar spaiņiem, tā kā es nevaru saredzēt priekšējās mašīnas ugunis. Par laimi, tas mūžību nevelkas. Mājās pārrodos vēl gaismā. Sieva priecīga, un Gertrūde vēl priecīgāka. Laiza man rokas un sauc: „h-a-l-l-o!“. Gertrūde ir bishona sugas un, ticiet vai neticiet, runā! Ne velti es visiem stāstu: „Mēs esam ļoti inteliģenta ģimene! Neticiet? Nāciet un paklausieties uz mūsu suni!“

Uldis Siliņš
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com