Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kamerai 23

Latviešu Tirdzniecības un rūpniecības kamera Austrālijā

Laikraksts Latvietis Nr. 463, 2017. g. 15. jūnijā
Ilmārs Lūsis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latviešu Tirdzniecības un rūpniecības kameras Austrālijā pēcpusdienas dalībnieki. FOTO Ināra Strazda.

Priekšā, no kreisās: Brūno Krūmiņš un Henings Klovkorns. Aizmugurē Valdis Tomanis. FOTO Ināra Strazda.

Latviešu Tirdzniecības un rūpniecības kameras Austrālijā pēcpusdienas dalībnieki. FOTO Ināra Strazda.

Šogad kārtējās maija pusdienas notika ar mazu aizkavēšanos 2. jūnijā. Tas tomēr netraucēja 57 dalībniekus saulainā pēcpusdienā pulcēties Tālavā, lai atzīmētu Latviešu Tirdzniecības un rūpniecības kameras Austrālijā 23. gadadienu.

Kā prasīts, viesus sagaidīja kameras prezidents Dr. Valdis Tomanis un aicināja uz glāzi šampānieša. Noteiktā laikā atvēra Mazās zāles durvis, un viesi tika aicināti pie jaunā veidā sakārtotiem, košām rudens krāsām dekorētiem galdiem ieņemt vietas.

Pusdienas formālo daļu atklāja prezidents ar īsu pārskatu par Kameras darbību un panākumiem, kā arī par nākotnes iecerēm. Kamera pagājušos 23 gadus ir bijusi sekmīga sakaru radītāja un uzturētāja starp Latvijas un Austrālijas rūpniekiem.

Esam piedalījušies eksporta darījumos $5 milj. apmērā. Savukārt esam organizējuši tirgotāju delegācijas un sportistu uzņemšanas. Vietēji mēs atbalstam pašu cilvēku rosību gan Latvian Lunch Room (Ingu Pērkons-Grauze) un Riga Floors (Edgaru Ceplīša) importus. Laikiem mainoties, esam pievienojušies Eiropas kamerai, mainot to pret CITCSA, kas tagad vairāk ieinteresēta darījumiem ar Austrumiem.

Pēc pusdienām, kuras jau vairākus gadus servē lietuviešu pavārs Alģis Ignatavičus (Ignatavicius) un kuras šodien bija izcilas, prezidents iepazīstināja klātesošos ar viesu runātāju Heningu Klovkornu (Henning Klovekorn), jaunu, dinamisku, vācu izcelsmes pārstāvi Eiropas kameras prezidentu un vācu kameras pārstāvi. Hennigs savā uzrunā interesanti ilustrēja pašreizējās Austrālijas attiecības ar Āziju un Eiropu, pēdējai arvien vairāk zaudējot nozīmi, kaut joprojām tā ir lielākā tirdzniecības sakaru uzturētāja. Ir iespaids, ka šejienieši arvien vairāk skatās uz Austrumiem. Tādēļ mums, eiropiešiem, vajadzētu turēties kopā un būt vienotiem savā darbībā ar skatu uz Eiropu. Runa bija interesanta un izpelnījās piekrišanu. Pusdienu turpinājumā, kā parasti, bija loterija un kafijas galds, kuru Gunta Rudzīte bija sarūpējusi ar pašas ceptiem gardumiem. Pēc mielasta beigām viesi vēl varēja pakavēties un dalīties iespaidos.

Ilmārs Lūsis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com