Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ciemiņu diena ģimenēm un draugiem

Melburnas Latviešu ciemā atkal rosība

Laikraksts Latvietis Nr. 463, 2017. g. 15. jūnijā
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Cieminu_diena_1

Monīka (Monique) un Džonatans (Jonathan). FOTO Koi Nemiro.

Cieminu_diena_2

Ivars Štubis. FOTO Ilze Nāgela.

Betija Plūme tirdziņā. FOTO Ilze Nāgela.

Div' rociņas, div' kājiņas
Lielu darbu nejaudāja;
Daudz rociņu, daudz kājiņu,
Tās darbiņu veicināja.

Latv.t.dz.

Nezinu, vai ir kāds, kurš varētu izstāstīt visus notikumus, kas notika sestdien, 27. maijā, rīkotajā Ciemiņu dienā ģimenēm un draugiem.

Sarīkojums bija plašs gan piedāvājumu ziņā, plaši izvietots, plašs bija palīgu loks un plaši apmeklēts... Darbi jau iepriekš bija padarīti, un Ciemiņu dienā katrs zināja, kur ir jāatrodas un kas kuram ir jādara, lai uzņemtu viesus un iepirkties gribētājus.

Ieejot Ciema šķūņos, no plašā piedāvājumu klāsta varēja apjukt; viss tik krāsains, skaists un vērtīgs. Jaukās pārdevējas ikvienu sagaidīja ar smaidu un stāstīja, ka andele sākusies jau agri no rīta. Pircēju bijis daudz, un iepirkties gribētāji nepacietīgi gaidījuši aiz vārtiem, kad nu taisīs bodītes vaļā!

Saule tik tīkami sildīja muguru, un kad nu plašais piedāvājums bija apskatīts un naudas maks kļuvis plānāks, tad bija laiks doties pusdienot.

Lauku pavarda gatavoto ēdienu varēja izvēlēties dažādos variantos, kas nu kuram vairāk tīk: kotletes, desas, svaigi salāti, kartupeļu salāti, cepti sīpoli vai skābi kāposti; tā nu katrs tika pie, viņaprāt, visgaršīgākajām pusdienām.

Kad gardā maltīte bija notiesāta, tad bija laiks doties pie kafijas galda. Arī šeit bija jāizvēlas – kafiju, kāda nu kuram tīk, bet pie kūku galda atkal bija jāapjūk. Kūkas tik bagātīgas un daudz, un vēl grozā gozējas brūni pīrāgi. Pārdevējas laipnas un ar mieru uz šķīvja salikt kaut gabaliņu no visa, bet vēders jau pilns. Tad nu jāizvēlas kaut kas viens. Bija gudrinieki, kas kūkas nopirka un kastītēs aizveda uz mājām.

Drīz vien sākās koncerts. Uzstājās talantīgi jaunieši Monīka (Monique) un Džonatans (Jonathan), spēlējot klasiskās mūzikas skaņdarbus uz dažādiem mūzikas instrumentiem – klavierēm, marimbas un flautas; Ivars Štubis nodziedāja latviešu dziesmas ģitāras pavadījumā. No malas raugoties, zālē sēdošie izskatījās plūstošas mūzikas apburti.

Saulaina, viesmīlīga un draudzīga izveidojās Ciemiņu diena ģimenēm un draugiem.

Paldies visiem, kas palīdzēja sagatavoties ciemiņu uzņemšanai, uzņēma viesus un paldies visiem, kas ieradās ciemoties!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com