Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Bērnu slimnīcā, Rīgā izstādē „Satikšanās“

Skatāmi Sidnejas Latviešu biedrības sestdienas skolas audzēkņu darbi

Laikraksts Latvietis Nr. 471, 2017. g. 10. aug.
Sintija Bernava -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Izstāde „Satikšanās“.

Izstāde „Satikšanās“.

Izstādē Satikšanās ir apskatāmi Austrālijas Sidnejas Latviešu biedrības sestdienas skolas audzēkņu un Latvijas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pacientu un viņu vecāku veidotie radošie darbiņi. Izstāde ir tās dalībnieku dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā.

Izstādi no 1. līdz 31. augustam ikviens interesents var apskatīt Rīgas Centrālās bibliotēkas grāmatu izsniegšanas punktā Saulaino dienu bibliotēka, Bērnu slimnīcā Vienības gatvē 45, Rīgā darba dienās no plkst. 9.00 – 16.00 (izņemot mēneša pēdējo trešdienu, kad bibliotēka ir slēgta).

Izstādes neformālā un radošā atmosfēra ir lieliska, cilvēciski – radoša iespēja vienot latviešus, kas dzīvo dažādās pasaules malās, sūtot viens otram oriģinālus, pašu gatavotus sveicienus, un radošā veidā sākot svinēt Latvijas valsts 100. dzimšanas dienu.

Latvieši ir radoši jebkurā situācijā. Ideja veidot šo izzinoši – iesaistošo izstādi Satikšanās radās šī gada pavasarī, kad Sidnejas Latviešu biedrības sestdienas skolas audzēkņi nodarbībās gatavoja košus radošus darbiņus, lai iepriecinātu bērnus, kas ārstējas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā. Bērnu darbiņi sanāca tik krāsaini, ļoti radošā veidā atspoguļojot Austrālijas dabas daudzveidību, tāpēc radās ideja izveidot izzinošu izstādi Latvijā, kuru būtu interesanti apskatīt ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Rīgā ir vieta, kuru apmeklē gan lieli, gan mazi, un daudziem bērniem Latvijā slimnīca ir kļuvusi par vietu, kur viņi ne tikai ārstējas, bet apgūst jaunas prasmes un zināšanas. Izstāde ir veidota interaktīvā veidā, sniedzot iespēju ikvienam tās apmeklētājam uzzināt kaut ko jaunu par tālo Austrāliju, kā arī rosinātu pašam radoši izpausties, jo izstādes norises laikā tiek piedāvāta iespēja piedalīties radošajās darbnīcās un ļauties krāsu terapijai un radošai pašizpausmei, bet pats galvenais, gūt prieku un gandarījumu un, iedvesmojoties no izstādē redzētā, ar pozitīvāku skatu raudzīties nākotnē.

Patiess prieks, ka pateicoties Sidnejas latviešu kopienas atsaucībai, tika sagādāti dažādi noderīgi zīmēšanas piederumi, un izstādes norises vietā ikvienam apmeklētājam ir iespēja ļauties radošai pašizpausmei, izgatavojot savu sveicienu bērniem Austrālijā un Latvijai tās 100. dzimšanas dienā. Līdz ar to izstādē apskatāmie darbiņi ir tik dažādi, cik dažādi esam mēs paši.

Pateicoties lieliskajiem izstādes sadarbības partneriem, – Sidnejas Latviešu biedrības sestdienas skolas audzēkņu ģimenēm, aviokompānijai Lufthansa un ATU DUTY Free, katrs izstādes dalībnieks par dalību izstādē saņem skaistu diplomu un dāvaniņas.

Sidnejas Latviešu biedrības sestdienas skola nodarbības notiek katru sestdienas rītu no plkst. 9.30 līdz 13.00. Neliels ieskats skolas aktivitāšu norisēs:
https://www.slb.org.au/SLB_new/Pages_LV/LatvianSchool_LV.html

Laipni aicināti aplūkot fotogrāfijas no izstādes Satikšanās un sekot līdzi projekta Radošās darbnīcas Bērnu slimnīcā Rīgā aktivitātēm:
https://www.facebook.com/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/

Izstāde ir Latvijas simtgades pasākumu programmas aktivitāte. Daudz laimes, Latvija, 100. dzimšanas dienā!

Sintija Bernava
Izstādes „Satikšanās“ organizatore
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com