Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


DV Melburnas nodaļas 68 gadu jubileja

Referāts un priekšnesumi

Laikraksts Latvietis Nr. 471, 2017. g. 10. aug.
Ilze Ābele -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

DV Melburnas nodaļas 68 gadu jubileja. Runā nodaļas priekšsēdis Jānis Kārkliņš. FOTO Aleksandrs Grimms.

Kas ir noticis 68 gados? Vismaz daļu no visa tā varat uzzināt Daugavas Vanagu Melburnas nodaļas priekšsēža Jāņa Kārkliņa īsajā, bet interesantā referātā, kurš seko šim pārskatam par pēcpusdienu.

Pēc karoga ienešanu un Dievs, svētī Latviju, Mārtiņš Biršs novadīja svētbrīdi. Sekoja priekšsēža J. Kārkliņa referāts un Ilze Ābele nolasīja apsveikumu un pateicību par ilggadīgo atbalstu no Latvijas Okupācijas muzeja pārstāves Austrālijā – Ināras Graudiņas.

Nodziedājām DV dziesmu, un godā karogs tika iznests.

Sekoja ļoti skaisti nodziedātas dziesmas, ko pavadīja ģitārists Roberts Brenners, flautiste Līvija Džadža (Judge) un dziedātāja Lilita Lauriņa. Klausījāmies Prāta Vētra – Mana dziesma, Pārnāksi bālēliņš un Mīļā nesteidzies – bijušā Doris Dejas slavenā dziesma Kē serā, serā.

Daina Jefīmova, spēlējot savu vijoli, mūs visus aicināja dejot ar Kozāku un Spāņu dančiem.

Starp pusdienu kursiem tikām ievesti Rūdolfa Blaumaņa lugā No saldenās pudeles. Slavenie Melburnas aktieri Gunārs Klauss, Valda Rube un Māra Kaziņa iepriecināja mūs ar ainu no šīs lugas, kas bija turpinājums no to, ko redzējām pagājušajā gadā. Šajā ainā redzējām dzīvi Latvijas lauku mājās pirms, apmēram, 120 gadiem. Ezerlauku mājā atraitne un saimniece (māte) un viņas māsa, izdarīgā Lavīze, mēģina vientiesīgo Taukšķi (kalpu) pierunāt uz palikšanu Ezerlaukos. Lavīze gribot Taukšķi par vīru, bet viņš ne par ko turas pretī.

Pateicamies visiem mūsu priekšnesuma sniedzējiem. Pēcpusdiena bija jauka ar ļoti garšīgām pusdienām. Pateicamies arī mūsu saimniecēm Koidula Nemīro, Marta Apine un Silvija Miglis.

Bija jauki jūs visus redzēt mūsu jubilejā.

Ilze Ābele
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com